Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Chorzów będzie tegorocznym sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Śląsku

2015-01-08 09:01:10 | Katowice

Śląski finał 23. edycji Orkiestry odbędzie w Chorzowie. Choć to tu będą największe i najciekawsze atrakcje, to nie oznacza, że inne miasta pozostaną w cieniu. Głośno będzie także w sąsiednich miastach.

Chorzów

Pomaganie zacznie się już w sobotę 10 stycznia. Na basenie Kompleksu Sportowego Hajduki sztafeta pływacka przepłynie 23 km! Do sztafety będzie mógł przyłączyć się każdy. Wystarczy mieć ze sobą strój kąpielowy i wrzucić symboliczną złotówkę do puszki. Pomaganie przez pływanie będzie na nas czekać od 12 do 19.

A jeśli nie za bardzo lubimy się moczyć, zawsze możemy się przebrać. W Dziennym Ośrodku Socjoterapii przy ul. Pudlerskiej będzie zorganizowany bal przebierańców. Bilety wstępu w kwocie 10 zł wrzucamy do puszki WOŚP.

Z kolei w  Miejskim Domu Kultury Batory będą rządziły mocniejsze klimaty. Rap, rock i metal to główne gatunki muzyczne koncertu rozpoczynającego się o 17.

Również sam Finał minie pod znakiem aktywności i zabawy.

Od godziny 11 do 13 w Parku Śląskim odbędzie się "Bieg z sercem". Tak, jak pływacka sztafeta, tak też bieg będzie polegał na wspólnym pokonaniu dystansu 23 km. Opłata będzie datek na rzecz WOŚP.

Do pomocy przyłączyli się w tym roku także i sami jej adresaci. Na oddziale geriatrycznym Zespołu Szpitali Miejskich w chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii pacjenci będą własnoręcznie robić papierowe wiatraki - symbol tegorocznego finału. Efekt ich pracy będziemy mogli zobaczyć przed godziną 20, kiedy to wraz ze światełkiem do nieba wbiegną z nimi harcerze.

Pomaganie łączy wszystkich, a dowodem na to będzie także impreza pod hasłem: "Bawić można się w każdym wieku!", czyli zorganizowana w Dziennym Ośrodku Socjoterapii dyskoteka dla seniorów. Start o godzinie 17.

Ale Orkiestra to przede wszystkim koncerty. Dlatego już od 15 pod Szybem Prezydent (na terenie kompleksu Sztygarka) rozpocznie się naprawdę głośne granie. Jedną z jej gwiazd będzie popularna grupa Oberschlesien, ponadto wystąpi także krakowski zespół Another Pink Floyd. Koncerty będą przeplatać liczne pokazy sprawności służb m.in. wojska, straży pożarnej, policji oraz izby celnej.

Wyjątkowo emocjonująco zapowiadają się także aukcje. Jedną z najciekawszych rzeczy  będzie koszulka meczowa piłkarza Arkadiusza Milika z osobistą dedykacją i podpisami innych piłkarzy reprezentacji Polski.

Katowice

Niemniej atrakcji czeka nas w Katowicach. Tu świętowanie także zacznie się dzień wcześniej. W sobotę o 21 w klubie Spiż rozpocznie się specjalna imprezy. Dochód z wejściówek i licznych licytacji trafi oczywiście na rzecz WOŚP. W niedzielny poranek, już od godziny 10 na deptaku przy Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego dzieci będą mogły wziąć udział w eksperymentach chemicznych i fizycznych, a w ramach specjalnych warsztatów sokolniczych, z bliska przyjrzeć się dzikim ptakom. Ciekawostki zaplanowano także dla starszych. Będzie okazja poznania pracy, sprzętu oraz samych ratowników GOPR-u, a także możliwość dodatkowej pomocy – w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa zostanie zorganizowana także zbiórka krwi.

Po południu, od godziny 15 rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią Dziady, St. James Hotel, The Dumplings oraz Habakuk. O godzinie 20 niebo rozświetli tradycyjne światełko.

W Katowicach jednak można pomagać także i w nieco inny sposób. W dniu wielkiego Finału do grania przyłączą się także salony fryzjerskie Maniewski oraz Studio Fryzjersko – Kosmetyczne Żanety Ptak. Wszystkie usługi wykonane w tych salonach będą kosztowały normalnie, ale nasze wpłaty nie zasilą portfeli fryzjerów a konto Orkiestry. Właściciele przekazują całodniowy utarg dla WOŚP.

Tychy

Tutaj pomaganie zacznie się już 11 stycznia i potrwa aż do 18. Pierwszego dnia pomagania zorganizowany będzie maraton zumby. Jeszcze dziś można kupić bilet za 20 zł w klubie Recital. Dzień później - 12 stycznia odbędzie się kwesta uliczna oraz zwiedzanie i imprezy w  Muzeum Miejskim. Najciekawiej i najweselej zapowiada się jednak 17 stycznia. O godzinie 17 będziemy mogli kibicować podczas niezwykłego meczu „Hokeja z gwiazdami”. Na lód wyjadą Kabaret Młodych Panów, Mariusz Czerkawski,  kabaret Otto i wiele innych. Z kolei 18 stycznia odbędzie się hokejowa dogrywka. Mecz  wzbogaci także pokaz zumby.

Jeśli nie możemy wziąć udziału w corocznym świętowaniu, a naprawdę chcemy pomagać, to możemy wspomóc Orkiestrę także licytacjami. Oprócz „zwykłych”, ale jakże cennych o ciekawych przedmiotów, możemy wylicytować także te niecodzienne. Jednym z nich jest możliwość wylicytowania prawa do nazwania na cały rok jednej z parkowych alejek w parku Śląskim. W tamtym roku taka przyjemność kosztowała 1600 zł, ale w tym cena przekroczyła już 5000 zł, a licytacja zakończy się dopiero podczas Finału.

Katarzyna Pruś

Słowa kluczowe: wośp katowice, wośp chorzów, szyb prezydent
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP 2018
26. Finał WOŚP - padł nowy rekord!

Padł kolejny rekord podczas 26. Finału WOŚP!

26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Polecamy
Katowicki finał WOŚP na sportowo. Zobacz zdjęcia!
Katowicki finał WOŚP na sportowo. Zobacz zdjęcia! Katowice

24. Finał WOŚP w Katowicach to miedzy innymi Bieg Wielkich Serc, liczne licytacje i koncerty. Prezentujemy zdjęcia z tego miasta!

Golden Retrievery grają z Orkiestrą
Golden Retrievery grają z Orkiestrą

To już trzeci wspólny Finał Golden Retrieverów i Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ostatnio dodane
WOÅšP 2018
26. Finał WOŚP - padł nowy rekord!

Padł kolejny rekord podczas 26. Finału WOŚP!

26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

Kupony i kody rabatowe