Sztuka
Soundcheck

Soundcheck

  • 2019-08-01, , godzina 21:00, do 2019-09-07
  • Galeria Rondo Sztuki, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

Opis

1.08- 7.09.2019

Wernisaż: 1 sierpnia, godz. 21:00

Artyści: Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki i Cyryl Polaczek (grupa Potencja)

Kurator: Adrian Chorębała

Jedyna wspólna wystawa Potencji  w Polsce, i  w tym roku. „Soundcheck” pokazuje muzyczne fascynacje Karoliny Jabłońskiej, Tomka Kręcickiego i Cyryla Polaczka w charakterystyczny dla nich sposób. Znaczące detale, ironiczne przedstawienia muzycznych akcesoriów i atrybutów władzy muzyka nad tłumem, poetyka na pograniczu jawy i snu,  dynamika zdarzeń skontrapunktowana pastelowym bezruchem życia zamkniętym w jednym kadrze.

Najnowsze obrazy autorstwa członków Potencji mają ciągle w sobie ten filmowy pazur, wyraźną narracyjność i zdolność do opowiadania za pomocą symboli i skrótów. Trio Jabłońska – Kręcicki – Polaczek  pokazuje świat trochę przerysowany, skupiony na ironicznym podejściu do rytuałów codzienności i iskrzący od zabawnych scen, ale często bolesnych, uciekających od niechcianych prawd. Każdy z nich robi to na inny sposób, co nie wyklucza dialogu pomiędzy poszczególnymi pracami. Nieznośna lekkość bytu złapana na gorącym uczynku malowana przez Potencję to świat marzeń, niespełnionych ambicji i zadyszki młodości.

 

fot. Karolina Jabłońska

Ostatnio dodane
Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Trampolina do kultury 2020
Trampolina do kultury 2020 rusza w formie online

W tym roku na uczestników czeka 7 twórczych pracowni prowadzonych przez projektantów, artystów, rzemieślników i liderów kultury.