Sztuka
Dawne reklamy od prababci do mamy

Dawne reklamy od prababci do mamy

Opis

Wystawa w Bibliotece Śląskiej prezentuje polską reklamę z przełomu XIX i XX w., okresu międzywojennego, lat czterdziestych, pięćdziesiątych aż do siedemdziesiątych XX stulecia.


Przedstawia reklamę drukowaną - prasową, wychodzącą w formie ulotek, afiszy, plakatów, folderów. Znajdują się na niej ciekawe, pod względem różnorodności edytorskiej formy, przekazu informacji, wspierającej sprzedaż zarówno towarów, jak i usług.

Na podstawie prezentowanych materiałów można prześledzić, jak zmieniał się wygląd ogłoszeń. W miejsce bardzo ogólnych i prostych informacji o sprzedaży, pojawiały się coraz ciekawsze reklamy pod względem treści (podkreślanie zalet produktu reklamowego) oraz grafiki (wykorzystywanie rysunku, fotografii ).

Materiały przedstawiane na wystawie pochodzą ze zbiorów Biblioteki Śląskiej. Znajduje się wśród nich prasa XIX i XX w. oraz śląskie i ogólnopolskie dokumenty życia społecznego (afisze, plakaty, ulotki, foldery, emblematy, firmowe winiety, księgi adresowe).  Wzbogacają ją przedmioty zarówno codziennego użytku, jak i precjoza, należące do autorów  wystawy.

Wystawa czynna: od  listopada do grudnia 2007 roku, w godzinach pracy Biblioteki Śląskiej.


Mapa

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.