Sztuka
Anna Pawluśkiewicz. Sczelina

Anna Pawluśkiewicz. Sczelina

  • 2018-10-05, , godzina 18:00, do 2018-09-19
  • Galeria Rondo Sztuki, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

Opis

Laureatka Nagrody Studencka Grafika Roku ASP w Katowicach 2017

Kuratorka: Dominika Kowynia

Wystawa w ramach cyklu Galeria + przestrzeń młodych.

Sponsor Galerii +: BPSC

W ostatnim czasie dużo się mówi o migracji ludności, zarówno o tej wymuszonej przez realne zagrożenie życia, migracji ekonomicznej, jak i powodowanej ciekawością i chęcią rozwoju. Zwłaszcza ta ostatnia podlega zliczaniu wszystkich „za" i „przeciw". Zupełnie na innym poziomie możemy się spotkać z tematem przemieszczania u Anny Pawluszkiewicz. Mamy w tym przypadku do czynienia z realizacją bardzo głębokich i silnych potrzeb, które w niewielkim stopniu podlegają racjonalnym kalkulacjom i są warunkiem życiowej satysfakcji. Anna Pawluszkiewicz jest młodą artystką, studentką katowickiej ASP na kierunku Grafika Warsztatowa i urodzoną podróżniczką.

Bycie w ruchu, kontakt z przyrodą, poznawanie nowych miejsc i ludzi jest dla niej na tyle istotne, że jako sedno swojej wystawy zaproponowała czasowe zamieszkanie w galerii i spotykanie się z odwiedzającymi. Przez cały czas trwania wystawy będzie można spotkać się z Anną i zapoznać się z jej pracami plastycznymi, próbami muzycznymi, razem z nią coś wspólnie stworzyć lub zwyczajnie porozmawiać. Przez dwa tygodnie Galeria+ będzie tytułową Szczeliną pomiędzy jej życiową podróżą, różnymi działaniami artystycznymi i miejscem w którym eksponowana jest sztuka w klasycznym jej rozumieniu.

Ostatnio dodane
Kiedy matematyk spotyka artystÄ™...
"Kiedy matematyk spotyka artystę..." - nowa wystawa w Galerii Rondo Sztuki Katowice

Wystawa ukazuje, zarówno poprzez prace artystów młodego pokolenia, jak i te stworzone przez uznanych twórców, w jaki sposób sztuka może na stałe zagościć w rzeczywistości biznesowej.

Letni Festiwal Operowy
Podsumowanie Letniego Festiwalu Operowego 2018

Wydarzenie zebrało aż 8,5 tys. widzów!

Kupony i kody rabatowe