Wiadomości - Z życia Uczelni

BIM Executive - nowoczesne studia podyplomowe w Wyższej Szkole Technicznej

2019-08-13 09:52:34 | Katowice

Dojrzały merytoryczne, innowacyjny program studiów podyplomowych uruchomionych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach "Executive BIM | projektowanie, koordynacja i wdrażanie nowoczesnych projektów budowlanych" jest odpowiedzią na najbardziej aktualne wyzwania spotykane przez profesjonalistów z sektora budownictwa, inżynierii i architektury.

Kobieta w białym kasku na placu budowy, rozmawia przez telefon

BIM Executive w WST

Zaprojektowany przez praktyków dla praktyków program w pełni odwzorowuje środowisko projektu BIM dzięki pracy na przykładach rzeczywistych problemów projektowych a warsztaty stanowią niemal 80% całości zajęć. Dedykowane materiały szkoleniowe zostały przygotowane tak, aby przyspieszyć proces uczenia się. Networking i wsparcie doświadczonych konsultantów sprawia, że przejście od teorii do praktycznych rozwiązań jest dużo prostsze.

Przebieg studiów

Słuchacze przechodzą pięć stopni specjalizacji. Kolejne bloki wiedzy zostały ułożone tak, aby już od samego początku nauki uczestnicy zajęć mogli przenosić nowe umiejętności do realiów własnej pracy.

  • Stopień 1 - Specjalista BIM | Środowisko narzędziowe projektu BIM - Wprowadzenie do środowiska pracy profesjonalnych zespołów BIM przez samodzielną edycję modelu 3D.
  • Stopień 2 - Koordynator BIM | Wykorzystanie modelu BIM do optymalizacji prac projektowych i wykonawczych. Koordynacja międzybranżowa projektu oparta o usługi pracy chmurowej będzie jedynie wstępem do optymalnego wykorzystania wszystkich korzyści płynących z BIM.
  • Stopień 3 - BIM dla facility management | Zarządzanie obiektami budowlanymi z wykorzystaniem środowiska BIM. Zarządzanie obiektami budowlanymi z wykorzystaniem BIM dotyka najbardziej istotnego etapu cyklu inwestycyjnego. To w okresie użytkowania generowanych jest do 90% kosztów związanych z wzniesieniem i obsługą obiektu.
  • Stopień 4 - Menadżer BIM | Zarządzanie procesami i zespołem pracującym w środowisku BIM. Wraz ze wzrostem specjalizacji w obszarze BIM uczestnicy studiów będą w naturalny sposób przejmować obowiązki liderów zespołów wykorzystujących nowe technologie do realizacji i kontroli projektów
  • Stopień 5 - Wdrożenia BIM | Mapa drogowa pierwszego wdrożenia. Przywództwo i zarządzanie zmianą organizacyjną.

Ostatni stopień specjalizacji stworzony został na podstawie praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wdrażania zmian organizacyjnych, realizacji projektów rozwojowych i zarządzania rozproszonymi zespołami w organizacjach o strukturze projektowej.

Więcej informacji o kierunku na: http://www.wst.com.pl/studia_podyplomowe/BIM

Dzięki nowoczesnej technologii BIM  praca  w  budownictwie stała się  bardzo ciekawa i rozwijająca, a oprogramowanie  BIM pozwala  na  realizację  projektów od koncepcji  po eksploatację.  Mająca aktualnie miejsce BIM rewolucja to doskonały czas na ukierunkowanie swojej kariery i połączenie zamiłowania do projektowania z nowymi  technologiami.

ip

fot. depositphotos.com

Słowa kluczowe: Praca po Studiach, WST, Rekrutacja, 2019/2020, Informacje, Program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Rozmowa z prof. WSBiNoZ dr. hab. Wojciechem Welskopem
Kryminologia - rozmowa z rektorem WSBiNoZ o nowym kierunku studiów

Przeczytaj wywiad z prof. WSBiNoZ dr. hab. Wojciechem Welskopem.

Polecamy
Rekrutacja na uzupełniające studia magisterskie w WSEI w Lublinie [Semestr letni 2019/2020]

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zaprasza na studia II stopnia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Prof. Zbigniew Pastuszak nowym zastępcom redaktora naczelnego czasopisma ESWA

Dowiedz się więcej na temat prof. UMCS Zbigniewa Pastuszaka oraz jego współpracy z czasopismem "Expert Systems With Applications".

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!