Koncert
The 3 Tenors & Soprano POP OPERA ITALY

The 3 Tenors & Soprano POP OPERA ITALY

 • 2020-11-20, , godzina 19:00
 • Miejsce siedzące 120.00 PLN, Miejsce siedzące 100.00 PLN, Miejsce siedzące 75.00 PLN
 • Kościół Ewangelicko- Augsburski, ul Warszawska 18, Katowice

Bilety

Opis

 The 3 Tenors & Soprano - POP OPERA ITALY

 

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna)* ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy i innowacyjny koncert, który przełamuje stereotypy na temat muzyki klasycznej, operowej, oraz muzyki popularno - rozrywkowej.

Podczas koncertu, utwory popowej muzyki rozrywkowej zaprezentowane zostaną w nowatorskiej odsłonie, przez włoskich solistów operowych. Brzmienie  popowe połączone zostanie z klasycznym i dostojnym brzmieniem kwartetu smyczkowego i fortepianu.

 

Główny akcent koncertu położony zostanie na piękne i ujmujące utwory Andrea Bocielliego, będącego niekwestionowanym mistrzem łączenia gatunków muzyki popowej i opery. Ale mamy też niespodziankę dla widzów - utwory takie jak Ti amo czy Volare zaprezentowane zostaną w ciekawym operowym wydaniu. Nie zabraknie również najsławniejszych arii operowych i pieśni neopolitańskich w tradycyjnym, operowym wydaniu (,,Nessun dorma", ,,O sole mio", ,,Torna a Surriento", ,,Libiamo ne' lieti calici", ,,E lucevan le stelle",,,La donna e mobile")

 

Zapraszamy na wieczór pełen wspaniałej muzyki w świetnym wykonaniu!

 

* Rzymska Opera Kameralna została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Rzymskiej Opery Kameralnej prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku.

 

A repertuar jest niezwykle interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi pozycjami repertuaru Rzymskiej Opery Kameralnej w 2020 r. a więc fragmentami oper La Traviata, Tosca oraz Carmen, koncertami The 3 Tenors & Soprano - Broadway Musicals, koncertem wiedeńskim oraz widowiskiem muzycznym Pop Opera, gdzie na jednej scenie spotkają się włoscy soliści operowi oraz artyści pop.

 

Wieczory spędzone na kameralnych koncertach Rzymskiej Opery Kameralnej widzowie zaliczają do tych niezapomnianych, pełnych uśmiechu, emocji i wzruszeń.

 

PROGRAM

 1. 1. Mamma - Pieśń neapolitańska
 2. Ama Credi e Vai -  Andrea Bocelli
 3. Mattinata - Ruggero Leoncavallo
 4. Torna a Surriento -  Pieśń neapolitańska
 5. E Piu Ti Penso - Andrea Bocelli, Ennio Morricone
 6. ,,Libiamo ne' lieti calici" z opery ,,La Traviata" - Giuseppe Verdi
 7. ,,E lucevan le stelle" z opery ,,Tosca - Giacomo Puccini
 8. ,,La donna e mobile" z opery ,,Rigoletto" - Giuseppe Verdi
 9. Volare - Domenico Modugno
 10. Nelle Tue Mani - Andrea Bocelli (instrumentalnie)
 11. Vivo per lei - Andrea Bocelli
 12. Nessun dorma z opery ,,Turandot" - Giacomo Puccini
 13. O sole mio - Pieśń neapolitańska
 14. Felicita
 15. Con Te Partiro (Time to say goodbye) - Andrea Bocelli

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "The 3 Tenors & Soprano POP OPERA ITALY"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Katowice, koncerty Katowice na dziś, koncerty Katowice jutro, koncerty Katowice w tym tygodniu, koncerty Katowice na weekend.
Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Viki Gabor - Forever And A Night
Viki Gabor w anglojęzycznym singlu "Forever and a Night" [WIDEO]

Do piosenki powstał teledysk, który właśnie opublikowano.

Michał Szpak feat. The Best of Eurovision
Michał Szpak jako Edyta Górniak, Lordi i Conchita Wurst w zabawnym teledysku [WIDEO]

Zobacz wideo z przebranym artystą w klipe "The Best of Eurovision".

Konkurs Ziaja