Koncert
Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 - dzień 1

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 - dzień 1

  • 2019-06-22, , godzina 17:00
  • od 229 zł
  • Strefa Kultury, Katowice

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 43.

fot. Piotr Zając

Wystąpili

Opis

KRAFTWERK headlinerem 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Kolejna już edycja kultowego festiwalu odbędzie się w dniach 20 - 22 czerwca 2019, tradycyjnie w katowickiej Strefie Kultury! Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską.
Tauron Nowa Muzyka bilety

KARNET 2-DNI (21-22.06.2019)*

22-23.11.2018 (CZORNY PIONTEK): 199 zł - WYPRZEDANE
24.11.2018 - 31.01.2019: 229 zł
01.02.2019 - 31.03.2019: 269 zł
01.04.2019 - 08.05.2019: 299 zł
09.05.2019 - 21.06.2019: 329 zł

*Ceny obowiązują w podanych przedziałach czasowych LUB do wyczerpania puli. Liczba biletów w promocji ,,Czorny Piontek" jest ograniczona!
Kraftwerk w Polsce

Robotyczni wizjonerzy z Düsseldorfu w Katowicach! Kraftwerk otwiera program przyszłorocznej 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Już 21 czerwca będziemy mieli okazję obcować z muzyczną wizją przyszłości, która stała się teraźniejszością. To oni zainspirowali Aphex Twina, Davida Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order i tysiące innych artystów. Wciąż pozostają niezwykle aktualni. Ostatni album Kraftwerk - ,,3-D The Catalogue" - został w styczniu uhonorowany statuetką Grammy. Dzięki połączeniu muzyki, performance'u i technologii występy Kraftwerk na żywo to multimedialne dzieło sztuki.

Zespół rozpoczął działalność w 1970 roku z inicjatywy Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Wspólnie założyli studio Kling Klang w Düsseldorfie, gdzie stworzyli niepowtarzalną estetykę Kraftwerk (pol. Elektrownia). Zafascynowani futuryzmem i ekspresjonizmem oraz rozwojem technologicznym, rozpoczęli eksperymenty z robotyką i elektroniką. Nowatorskie podejście przyniosło im międzynarodową sławę. W latach 70. i 80. Kraftwerk stworzyli ścieżkę dźwiękową do ery cyfrowej, która miała dopiero nadejść. Pod koniec drugiej dekady XXI wieku ich muzyka wciąż brzmi niezwykle świeżo i pozostaje aktualna. Wystarczy rzucić okiem na tytuły takich utworów, jak ,,Autobahn", ,,Computer Love", ,,Europe Endless", ,,Metropolis" i ,,Pocket Calculator".

Kompozycje zespołu wykorzystują syntetyczne głosy, generowane komputerowo rytmy
i melodie oraz innowacyjne technologie brzmieniowe. Muzyka grupy wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę. Kraftwerk samoistnie stworzyli gatunek electro, inspirując przy okazji twórców techno, hiphopu, synthpopu. Pod silnym wpływem Kraftwerk tworzyli Aphex Twin, David Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order, The Belleville Three (Juan Atkins, Derrick May i Kevin Saunderson) i tysiące innych artystów. Muzykę Niemców samplowali Afrika Bambataa, Jay-Z, Kanye West, a nawet Coldplay.

Koncerty Kraftwerk łączą muzykę oraz performance i są określane jako ,,Gesamtkunstwerk" - totalne dzieło sztuki. Latem 1981 roku podczas ,,karnawału Solidarności", Kraftwerk dwukrotnie wystąpili w katowickim Spodku. Tamte koncerty przeszły do historii nie tylko z powodów politycznych.

Uwspółcześnione wersje koncertowe klasycznych utworów grupy zachowują czar oryginałów, a najnowsze dźwiękowe technologie tylko dodają im blasku. Po retrospektywnej serii koncertów 3-D w nowojorskim MoMA (Museum of Modern Art.) w 2012 roku, Kraftwerk zagrali w takich ikonicznych miejscach, jak Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, Opera House w Sydney, Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Fondation Louis Vuitton w Paryżu, Neue National Galerie w Berlinie i Muzeum Guggenheima w Bilbao. Teraz zapraszamy na spotkanie z Ralfem Hütterem i jego kolegami 21 czerwca w katowickiej Strefie Kultury podczas koncertu Kraftwerk w trakcie 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

To dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019. Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych roku - zdobądź wejściówki już teraz! Tauron Nowa Muzyka Katowice 2019 bilety już w sprzedaży.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Cyber Wianki - Święto Muzyki 2020
Cyber Wianki - Święto Muzyki 2020 w wersji online

Koncerty krakowskich artystów, panele dyskusyjne i nieodzowny konkurs na najpiękniejszy wianek.

Gajos
Andrzej Mleczko i Janusz Gajos na Pol'and'Rock Festival

Ogłoszono kolejnych gości Akademii Sztuk Przepięknych.