Koncert
Ars Independent 2021

Ars Independent 2021

  • 2021-06-25, do 2021-06-26
  • Katowice

Opis

Tak naprawdę to rzucamy monetą czy festiwal odbędzie się, czy nie. Jak mawiał Dwight Eisenhower: “Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne”. A tak naprawdę-naprawdę to w tym roku zaproponujemy Wam: nowy format wydarzenia, z nowymi datami - liczba mnoga! - i w nowych kolorach.

1. Nowy format

- Z uwagi na niepewność związaną z sytuacją epidemiologiczną, wymyśliliśmy pandemio-odporny format festiwalu. Zamiast stawiać wszystko na jedną kartę i fantazjować o tym, co będzie we wrześniu, w tym roku szykujemy dla Was kilka odsłon festiwalu. Pozwoli nam to na bieżąco adaptować się do możliwości organizacyjnych w danej chwili, czy robimy imprezę stacjonarną, czy online, czy hybrydowo - opowiada Bartek Sołtysik, rzecznik festiwalu.

Co kwartał nowa kuratorka czy kurator przygotują dla nas małego Arsa. Każda odsłona zaproponuje nowe hasło, kilka-kilkanaście wydarzeń wokół niego i nową szatę graficzną.

2. Daty

Za najbliższą odsłonę odpowiadać będą w roli kuratorskiej Agnieszka Karpiel (współkoordynatorka Klubu Filmowego Ambasada) oraz Przemek Mateusz Sołtysik (dyrektor Ars Independent Festival).

Spotkamy się 25 i 26 czerwca w Katowicach i / lub online. Pierwsze zajawki programowe poznamy już w maju.

Następne odsłony tegorocznego festiwalu odbędą się kolejno we wrześniu oraz w grudniu.

3. Klucz wizualny

– W tym roku będzie kolorowo. Żywo i radośnie! Tego nam potrzeba po koszmarze 2020 roku i w tym niezapowiadającym się zresztą lepiej 2021 – komentuje Gosia Szarada, współautorka tegorocznej identyfikacji.

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Wydarzenie produkuje przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadzące klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem

ip

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Ars Independent 2021"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Katowice, koncerty Katowice na dziś, koncerty Katowice jutro, koncerty Katowice w tym tygodniu, koncerty Katowice na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Castle Party zaprasza na festiwal już 8 lipca 2021 [WIDEO]

Organizatorzy festiwalu Castle Party potwierdzają, że festiwal odbędzie się w lipcu 2021.

Leon Bridges
Leon Bridges zapowiada nową płytę [WIDEO]

Artysta ogłosił premierę swojego trzeciego albumu na 23 lipca 2021 roku.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!