Koncert
16.edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice

16.edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice

  • 2021-07-29, do 2021-08-01
  • Karnet 3-dniowy (29.07 – 31.07.2021) Okresy sprzedaży: 09.06.2020 – 20.05.2021: 339 zł 21.05.2021 – 29.07.2021: 379 zł Karnet 2-dniowy (30.07 – 31.07.2021) Okresy sprzedaży: 09.06.2020 – 20.05.2021: 2
  • Katowice

Opis

Zamiast początku czerwca, 29 lipca – 1 sierpnia 2021. Organizatorzy katowickiego Tauron Nowa Muzyka ogłosili nowy termin festiwalu i po roku przerwy są zdeterminowani, żeby powrócić do jego stacjonarnej formuły. Zakupione karnety i bilety zachowują ważność. Aż o blisko dwa miesiące, do 20 maja br. wydłużono też czas na zakup nowych biletów w promocyjnych cenach. W przypadku obostrzeń sanitarnych ograniczających liczbę uczestników o wejściu zdecyduje kolejność zakupu biletu.

Festiwalowy sezon ruszy tego lata w Wielkiej Brytanii, co potwierdzili organizatorzy takich wydarzeń, jak Creamfields, Isle of Wight Festival, Reading and Leeds Festival i wielu innych. Również krajowi organizatorzy zapowiadają, że tego lata odbędzie się przynajmniej kilka z największych imprez muzycznych w Polsce. Do tego grona dołącza teraz Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Choć przygotowania do 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice trwają od miesięcy, wiadomo już, że festiwal nie odbędzie się zgodnie z planem w pierwszy weekend czerwca.

„Do wyznaczonej pierwotnie daty festiwalu prawie trzy miesiące, ale jesteśmy już pewni, że w pierwszy weekend czerwca nie będziemy mogli się spotkać. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale robimy wszystko, aby tegoroczny festiwal odbył się na żywo. Jest na to wielka szansa w środku lata, stąd zmiana daty. Musimy liczyć się też z jakąś formułą obostrzeń, która może wpłynąć na maksymalną liczbę uczestników wydarzenia. Dlatego o kolejności wejścia na wydarzenie zdecyduje data zakupu biletu. Pewni udziału mogą być fani, którzy zakupili już bilety” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

Formuła 16. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice w nowej dacie nie zmieni się. To wciąż festiwalowy „długi weekend” pełen muzyki. Rozpocznie go uroczysty koncert otwarcia, po którym nadejdą dwa biletowane dni w katowickiej Strefie Kultury oraz FAJRANT, czyli bezpieczne „lądowanie” czwartego, bezpłatnego dnia festiwalu. FAJRANT odbędzie się na Sztauwajerach, czyli w najbardziej urokliwej, letniej miejscówce w Katowicach położonej w sercu Doliny Trzech Stawów!

Organizatorzy festiwalu pozostają w kontakcie ze wszystkimi ogłoszonymi do tej pory artystami, a także kolejnymi wykonawcami. Ewentualne zmiany w harmonogramie oraz poszerzenie programu o kolejne nazwiska, jak deklarują, już niebawem.

Jesteśmy w kontakcie z agentami wszystkich artystów potwierdzając nowe terminy występów. Na przełomie lipca i sierpnia pojawią się u nas również nowi, nie zapowiadani wcześniej wykonawcy. Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 podamy niezwłocznie po zakończeniu wszystkich rozmów z agentami artystów” – dodaje Adam Godziek.

Wraz ze zmianą daty zmienia się również biletowa polityka cenowa festiwalu. Zakupione dotąd karnety zachowują ważność. Nie będzie konieczna wymiana wejściówek. Ceny biletów pozostają bez zmian, ale z 31 marca aż do 20 maja br. wydłużony został okres obowiązywania promocji cenowej. Niezmiennie każda osoba, która nabyła karnet lub bilet i nie może wziąć udziału w festiwalu, ma prawo zwrócić go w miejscu nabycia.

Bilety można nabyć online na stronie festiwalu i na eBilet, Going, Ticketmaster

ip

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "16.edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Katowice, koncerty Katowice na dziś, koncerty Katowice jutro, koncerty Katowice w tym tygodniu, koncerty Katowice na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Swylwia
Sylwia Grzeszczak z okazji swoich urodzin pokazała nowy klip "Prawda o nas" [WIDEO]

Do singla powstał absolutne wyjątkowy obraz wideo, pokazujący życie artystki.

Doja Cat - Kiss Me More
Doja Cat pokazała klip "Kiss Me More". Astronauta na różowej planecie [WIDEO]

Artystka wypuściła teledysk do swojego nowego singla z SZA.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!