Literatura
Spotkanie Klubu Dobrej Książki

Spotkanie Klubu Dobrej Książki

  • 2009-01-29, , godzina 17:00
  • Biblioteka Śląska, sala Benedyktynka, Katowice

Opis

29 stycznia o godz. 17.00 podczas kolejnego spotkania w Klubie Dobrej Książki nominację do Śląskiego Wawrzynu Literackiego otrzyma książka "Dzienniki z lat osiemdziesiątych" Teodora Parnickiego.

"Dzienniki…" to przejmujący zapis ostatnich lat życia genialnego twórcy powieści historycznych. Rekomendację przedstawi prof. Stefan Szymutko – pracownik Zakładu Historii Poromantycznej Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. To także założyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Literackiego im. Teodora Parnickiego, autor książek min.: Zrozumieć Parnickiego (1992), Rzeczywistość jako zwątpienie w literaturze i literaturoznawstwie (1998), Nagrobek ciotki Cili (2001).

Spotkanie poprowadzi prof. Marian Kisiel.

Wstęp wolny.

Miejsce: Biblioteka Śląska, sala Benedyktynka, 29 stycznia godz. 17.00
Ostatnio dodane
Czarownica Zora. Czarownica idzie do szkoły
Premiery komiksów Egmontu na maj 2024

Wiele ciekawych opowieści w majowej ofercie. Co warto przeczytać?

Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.