Literatura
Salon Literacki Michała Jagiełły

Salon Literacki Michała Jagiełły

  • 2011-06-15, , godzina 17:00
  • wstęp wolny
  • Biblioteka Śląska, Katowice
  • Zobacz profil >>

Opis

Tym razem do udziału w spotkaniu Michał Jagiełło zaprosił  Bogusławę Latawiec -  poetkę, prozaika, eseistkę. Jej utwory publikowane były m.in. w "Odrze", "Życiu Literackim",  "Literaturze" i "Twórczości". W latach 1974-1982 kierowała działem poezji i krytyki poetyckiej miesięcznika "Nurt". W latach 1991-2003 była redaktorem naczelnym miesięcznika "Arkusz".

Jej wiersze tłumaczono na angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, węgierski, estoński i włoski.  Autorka tomów: Otwierają się rzeki (1965), Całe drzewo zdania (1970), Z żywych jeszcze źrenic (1981), Nigdy całości. Wiersze z lat 1964-1994 (1995),Razem tu koncertujemy (1999), Odkrytki (2007). Uhonorowana licznymi nagrodami  m.in. Nagrodą Peleryny za najlepszy debiut poetycki (1966), Nagrodą Ugrupowania 66 im. Tadeusz Peipera za twórczość poetycką (1970),  Nagrodą Pen Clubu z Fundacji Piotra Büchnera za całokształt twórczości poetyckiej.

Mapa

Ostatnio dodane
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.