Juwenalia
Juwenalia Śląskie 2023

Juwenalia Śląskie 2023

  • 2023-05-24, do 2023-05-27
  • Karnet studencki: 49 zł Reszta świata: 59 zł
  • Katowice

Opis

Juwenalia Śląskie to jedna z najlepszych i najbardziej wyczekiwanych imprez muzycznych Katowic i regionu. Coroczne święto wszystkich studentów Śląska ma długą i bogatą historię, a jego korzenie sięgają pierwszej połowy lat 90-tych. Juwenalia Śląskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników spontanicznej, beztroskiej, studenckiej zabawy, której towarzyszą koncerty topowych polskich wykonawców. 

Organizatorzy przekuwają pasję do muzyki i studenckich tradycji w organizację festiwalu skierowanego przede wszystkim do ludzi młodych, ale dzięki ekscytującemu line-upowi festiwal znajdzie uznanie każdego, kto poszukuje muzycznych świeżości i wysokiej artystycznej jakości. W majowym mixie nie zabraknie też szaleństwa i improwizacji, którymi przesiąknięta będzie oprawa całego wydarzenia. 

Na przestrzeni pięciu juwenaliowych dni odbędą się m.in. :

  • Mega Garden Party czyli 3-dniowy festiwal plenerowy (25-27 maja)

Po raz kolejny Organizatorzy zapraszają do przepięknego Katowickiego Parku Leśnego, gdzie będzie można  wziąć udział w fantastycznej muzycznej podróży przygotowanej przez ponad 20 wykonawców. Wśród nich znajdą się m.in.  Margaret, Avi, Kacperczyki. Oprócz głównej sceny, na której jak co roku pojawią się wielkie nazwy, na uczestników czekać będzie też strefa muzyki klubowej. A wszystko to w klimacie garden party wypełnionego masą różnorodnych atrakcji!

  • Wielki Barwny Korowód Studentów (23 maja)

Aktem inaugurującym Juwenalia Śląskie będzie klasyczny studencki pochód przebierańców zakończony symbolicznym przejęciem przez studentów władzy w Katowicach i imprezą taneczną w Parku Powstańców Śląskich. Jak co roku liczymy na liczną obecność - wystarczy włączyć nieskrępowaną kreatywność i pokazać, kto rządzi miastem!

  • Imprezy Towarzyszące (23-24 maja)

W ramach Juwenaliów Śląskich odbędzie się też kilka imprez towarzyszących, w myśl zasady coś dla Ciała i coś dla Ducha. Wszyscy mogą liczyć na konkretną studencką integrację w katowickich klubach lub wybrać coś w bardziej luźnym lub artystycznym klimacie. Wszystkie informacje będą na bieżąco udostępniane na social mediach Juwenaliów Śląskich: 

Polecamy
Ostatnio dodane
Znamy już pełny Line-up Juwenaliów UEK 2024! [WIDEO]

Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.