Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Oskar, dziesięciolatek chory na białaczkę, przez ostatnie 12 dni życia pisze listy do Pana Boga. Niewiele o Nim wie. Nawet nie zna Jego adresu, ale szybko odnajduje w Nim wiernego słuchacza. Mały Oskar nie rozumie, dlaczego dorośli boją się śmierci. Przecież śmierć nie jest niczym nadzwyczajnym. Żadną karą, żadną chorobą.

Oskar o tym doskonale wie i dziwi się, że dorośli próbują wypchnąć śmierć ze swojego życia, że "zapominają, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. A wszyscy wokoło zachowują się, jakby byli nieśmiertelni." Książka, na podstawie której powstaje katowickie przedstawienie, tak zachwyciła OTYLIĘ JĘDRZEJCZAK, złotą medalistkę olimpijską, że przekazała swój medal na aukcję. Zebrane w ten sposób pieniądze - 257 550 zł - przeznaczona na pomoc dzieciom chorym na białaczkę.

"OSKAR I PANI RÓŻA to historia o tym, że warto pokochać nawet tych ludzi, którzy w pierwszej chwili wydają się być dziwaczni. Trzeba też mówić o swoich uczuciach, a przede wszystkim nie wolno się ich wstydzić. Tylko wtedy dowiemy się, czym tak naprawdę jest przyjaźń i miłość. I tylko wtedy przekonamy się, że świat wcale nie jest taki okrutny. To niestety najczęściej potrafią jedynie dzieci. Wiem, to wszystko brzmi bardzo poważnie, ale tylko dlatego, że jestem już dorosła, niestety!. Dziecko opowiada o tym naprawdę inaczej." - pisała Anna Sarnacka. We wrześniu 2005 roku przestawienie zwyciężyło na II MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU DLA DWOJGA AKTORÓW "KRYMSKA ARKA" W SYMFEROPOLU NA UKRAINIE. 
 
 
 

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Oskar i Pani Róża (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice). Sprawdź seanse.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Oskar i Pani Róża.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Oskar i Pani Róża (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Oskar i Pani Róża (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej

Już 14 lutego w Operze Bałtyckiej odbędzie się premiera "Wesela Figara"- jednej z trzech najważniejszych oper Mozarta interpretowanych na różne sposoby i realizowanych w całej gamie stylów, mód i tendencji.

Piąta edycja Sceny Tańca Studio - Walka postu z karnawałem
Piąta edycja Sceny Tańca Studio - Walka postu z karnawałem

W dniach 8 - 10 stycznia 2016 odbędzie się piąta odsłona projektu Scena Tańca Studio. Prezentujemy program spektakli i warsztatów!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja