Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Egipt w czasach faraonów zostaje napadnięty przez Etiopów. Na czele obronnych wojsk staje młody i dzielny wódz Radames, którego wskazała sama bogini Izyda. Choć w walce nie ma on sobie równych, nie potrafi poradzić sobie z miłosnymi troskami. Z wzajemnością pokochał bowiem Aidę, niewolnicę, która okazuje się córką króla Etiopów. Nie dość, że Radames nie może jej poślubić, to może się okazać, że broniąc ojczyzny będzie musiał zabić ojca ukochanej. Na domiar złego, w Radamesie kocha się także córka faraona, Amneris, która postanawia zrobić wszystko, aby zdobyć dla siebie dzielnego wojownika. To zaledwie początek słynnej historii o miłości, która pokonuje wszelkie granice, także śmierć. Spektakl został nagrodzony Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku”.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Aida.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Aida (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Aida (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Aida (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Aida (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Aida (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej

Już 14 lutego w Operze Bałtyckiej odbędzie się premiera "Wesela Figara"- jednej z trzech najważniejszych oper Mozarta interpretowanych na różne sposoby i realizowanych w całej gamie stylów, mód i tendencji.

Piąta edycja Sceny Tańca Studio - Walka postu z karnawałem
Piąta edycja Sceny Tańca Studio - Walka postu z karnawałem

W dniach 8 - 10 stycznia 2016 odbędzie się piąta odsłona projektu Scena Tańca Studio. Prezentujemy program spektakli i warsztatów!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja