Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP

2021-10-01 13:46:05 | Katowice

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny. Po raz kolejny  Sztab przy Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach  jest częścią tej corocznej akcji Fundacji WOŚP. 9 października 2021 roku przedstawiciel tego Sztabu weźmie  udział w oficjalnym ogłoszeniu tematu jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, które poprowadzi sam Jurek Owsiak. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele tylko niektórych sztabów, w tym właśnie sztabu przy MDK „Bogucice-Zawodzie”. Transmisja z oficjalnego ogłoszenia zacznie się o godz.: 11:00 na profilu WOŚP na Facebooku. Dwa dni po ogłoszeniu celu, 11 października, ruszy rejestracja Sztabów. Temat 30. Finału to cel medyczny, na który Sztaby WOŚP, a razem z nimi mieszkańcy Katowic będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia 2022 roku. W ubiegłym roku nasz sztab zebrał 67 060,53 PLN.

29. Finał WOŚP Katowice- Po raz kolejny możemy brać udział w tej ogromnej orkiestrze dobroci i radości. To prawdziwe święto społeczeństwa obywatelskiego, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia podobnie jak swoje 30 urodziny obchodzi nasz dom kultury – zatem powód do świętowania mamy podwójny. Dlatego też planujemy ogromny, kolorowy i dwudniowy jubileuszowy 30. finał WOŚP, który mamy nadzieję zadziwi cały świat! - mówi Krystian Utkowski, Szef Sztabu 5934 przy MDK „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach

Ogłoszenie tematu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 9 października odbędzie się przy okazji spotkania przedstawicieli Fundacji WOŚP i Jurka Owsiaka ze Sztabami z całej Polski podczas I Ogólnopolskiego Zjazdu Sztabów w Łodzi. W wydarzeniu reprezentować naszą miejscowość będzie Krystian Utkowski

Sztab Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach dziękuje za 29. Finał

Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab przy MDK zagrał jeszcze głośniej i udało się zebrać 67 060,53 zł na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie- 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

Wesprzyj organizację 30. Finału

W zbiórce, realizowanej przez Sztab #5934 wzięło udział  prawie 70 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online - za pomocą eSkarbonek, jak i podczas kwesty na terenie miasta. Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce na naszej stronie: WWW.sztab5934.eu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wośp 2021 Katowice, cel finału, zbiórka, licytacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

WOŚP 2021 sztab Lublin
Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP

Sprawdź, ile pieniędzy zebrano w tym roku!

Polecamy
Wolontariuszki WOŚP
27. Finał WOŚP - poradnik dla wolontariuszy

Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo.

WOŚP - rekordowa pierwsza pomoc
WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy w Warszawie

Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy - zachęca Jurek Owsiak.

Ostatnio dodane
29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).