Wiadomości - Artykuły

Katowice Tattoo Konwent 2021 już w dniach 2-3 października

2021-09-14 09:25:07 | Katowice

Zbliża się wyczekiwane święto tatuażu - Katowice Tattoo Konwent 2021. Impreza odbędzie się już 2-3 października, na Placu Sławika i Antalla 1 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Swój udział zapowiedziało 300 tatuatorów, z ponad 60 studiów tatuażu. Oglądanie pracujących artystów oraz ich dzieł to niejedyne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy imprezy. Na odwiedzających konwent czekać będą m.in. koncerty muzyczne zespołów Izzy and the Black Trees oraz Konstelacje, pokazy fireshow, pole dance show oraz występ mistrza ekwilibrystyki. Nie zabraknie także wystaw fotografii i klasycznych, konwentowych rozrywek.

Katowice Tattoo Konwent

Polecamy zobaczyć: Fotorelacja z Wrocław Tattoo Konwent >>

Śląscy miłośnicy obrazów na ciele musieli czekać aż dwa lata na powrót największej imprezy promującej kulturę tatuażu. Festiwal w Katowicach zamyka tegoroczny cykl imprez pod szyldem Tattoo Konwent powered by Perła, która zanim zawitał na Śląsk, odwiedził już Wrocław i Poznań. Patrząc na wynik frekwencyjny obydwu poprzednich wydarzeń (ponad 11 tys uczestników) można zdecydowanie powiedzieć, że Tattoo Konwet to jedna z tych impreza, za którą ludzie tęsknili.

Na całe życie

Każda impreza z cyklu Tattoo Konwent jest jak tatuaż - zostaje z jej uczestnikami na całe życie, ponieważ liczba atrakcji, które czekają na odwiedzających jest naprawdę imponująca. Najważniejszą z nich jest oczywiście możliwość zobaczenia prac najwybitniejszych artystów tatuażu z Polski, a często także ze świata. W tym roku na katowickim konwencie będzie aż trzystu twórców, co daje szansę zobaczenia praktycznie całego przekroju styli tatuażu.

Najważniejszą część imprezy stanowią konkursy na najlepsze tatuaże w aż dziesięciu kategoriach. Katowice będą pierwszym miastem-gospodarzem w historii Tattoo Konwent, gdzie jury przyznające nagrody będzie w całości złożone z kobiet.

Nie tylko tatuaże

Konwent tatuażu w Katowicach to nie tylko aplikowanie tuszu pod skórę. To również szereg różnorodnych i ciekawych atrakcji. Gdy ktoś zmęczy się chodzeniem i oglądaniem tatuaży, będzie mógł nabrać trochę energii, dzięki kaloriom ze strefy foodtrucków i kofeinie ze strefy kawowej. Akumulatory można również ładować w strefie relaksu, gdzie o rozluźnienie uczestników zadbają służący radą i masażem fizjoterapeuci.

A na tych, którym oglądanie tatuaży dostarcza za mało bodźców, będą czekać koncerty zespołów Konstelacje i Izzy and the Black Trees. Na scenie pojawią się także artyści sztuk alternatywnych. Mike Garcia, paryżanin znany z występów na całym świecie, zaprezentuje efektowne fire show. LUQO ART, finalista programu Mam Talent, zademonstruje publiczności swoje zdolności ekwilibrystyczne, a Berenika Nienadowska-Krajewska pokaże piękno tańca na rurze. Miłośnikom motoryzacji polecamy strefą HotBall, w której znajdą się stare, klasyczne perełki motoryzacji.

Nie zabraknie dzieł sztuki w bardziej klasycznej wersji, gdyż swoje prace wystawią fotograf m.in Witold Ziomek i Olo Kostko. Zapowiadają się więc dwa dni pełne sztuki, inspiracji i rozrywki.

Bilety w przedsprzedaży internetowej dostępne są w cenach promocyjnych: 45 zł – bilet jednodniowy, 55 zł – dwudniowy, 300 zł – bilet VIP. Wejściówki na wydarzenie zakupić będzie można także przy wejściu na teren wydarzenia. Za bilety w dniu imprezy fani tatuażu zapłacą 55 zł (bilet jednodniowy - sobota lub niedziela) lub 70 zł (karnet dwudniowy).

MD/ip

fot. Maciej Wróblewski/materiały organizatora

Słowa kluczowe: program, Plac Sławika, Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MediaMarkt pomaganie jest cool
Ruszyła akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Sprawdź, w jaki sposób i Ty możesz wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Gwardia Wrocław - PGE Skra bełchatÃłw
Święto siatkówki we Wrocławiu - mecz Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów

Zobacz, co wydarzyło się podczas meczu Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów.

płatność składek oszczędzanie
Ustalono płacę minimalną w 2022 roku w Polsce

Rząd pierwotnie proponował mniejszą stawkę.

Polecamy
Nick Vujicic
Nick Vujicic przemawiał we Wrocławiu [FOTO]

Światowej sławy mówca przyciągnął tłumy na Stadion Wrocław. Zobaczcie zdjęcia!

Warsztaty Artist Management
Naucz się zarządzania karierą na warsztatach Artist Management w Warszawie

To kolejna edycja innowacyjnych szkoleń dedykowanych artystom wizualnym, którzy chcą nauczyć się jak skutecznie zarządzać swoją karierą.

Ostatnio dodane
MediaMarkt pomaganie jest cool
Ruszyła akcja MediaMarkt "Pomaganie jest cool. Kupując, pomagasz!"

Sprawdź, w jaki sposób i Ty możesz wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Gwardia Wrocław - PGE Skra bełchatÃłw
Święto siatkówki we Wrocławiu - mecz Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów

Zobacz, co wydarzyło się podczas meczu Gwardii Wrocław z PGE Skrą Bełchatów.

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.