Teatr
Koncert innego organizatora - KONCERT FADO

Koncert innego organizatora - KONCERT FADO

  • 2018-11-09, , godzina 19:00
  • Filharmonia Śląska, Katowice

Opis

Wykonawcy:

    Ana Laíns - wokal
    Paulo Jorge Marques Loureiro - fortepian, bas
    Carlos Alberto dos Santos Lopes - akordeon
    João Vitor Coelho - perkusja
    Bruno Gatinho Chaveiro - gitara
    Regina Gowarzewska - prowadzenie


Program:

    Koncert Fado

Ana Laíns jest opisywana jako jeden z najważniejszych interpretatorów portugalskiej muzyki ostatnich lat. Należy do nowego pokolenia strażników Fado, które jest nierozerwalnym elementem jej twórczości. Jej wokalny styl i głos są niepodważalne, zachwycają lekkością i dotykiem wraz z pierwszym dźwiękiem. To wirtuoz sceny, za co kochają ją słuchacze na całym świecie.
Katowicki koncert będzie pierwszym występem Any Laíns w Polsce. Artystka promować będzie swój ostatni album Portucalis, okrzyknięty najlepszym w jej karierze, zaśpiewa też utwory z dwóch poprzednich płyt Sentidos i Quatro Caminhos. Jest laureatką wielu nagród muzycznych, a pod jej adresem w samych superlatywach rozpisuje się światowa prasa. Współpracuje z wybitnymi muzykami i autorami tekstów, jak Mafalda Arnauth, Diogo Clemente, Luis Caracol czy Beto Betuk. Do współpracy zaprosił ją nawet Boy George, zachwycony jej diamentowym głosem. Po osiemnastu latach kariery i koncertach na całym świecie Ana Laíns w końcu przyjeżdża do Polski.

Fado to tradycyjna muzyka portugalska, która w 2011 roku została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako niematerialne dziedzictwo ludzkości. Wywodzi się z XIX-wiecznych biednych dzielnic portugalskich miast, przede wszystkim z lizbońskiej Alfamy i Mourarii. Tradycyjne fado jest wykonywane przez jednego śpiewaka, któremu towarzyszą gitara portugalska i gitara klasyczna. Wyróżnia się dwa podstawowe style fado – z Lizbony i z Coimbry. To drugie jest śpiewane wyłącznie przez mężczyzn. Współczesne fado jest wykonywane w domach fado, przede wszystkim w Lizbonie, ale także na większych scenach, gdzie do podstawowego składu instrumentów dochodzą inne – u Any Laíns są to perkusja, akordeon i pianino.

Organizatorem koncertu Any Laíns w Katowicach jest Stowarzyszenie Miłośników Portugalii „My Lisbon Story”, które promuje szeroko pojętą kulturę portugalską w Polsce m.in. poprzez organizację koncertów, ale także wystaw, spotkań autorskich, prezentacji podróżniczych czy wydawanie publikacji dotyczących Portugalii. Koncert Any Laíns jest pierwszym wydarzeniem w cyklu Fado w Katowicach. Więcej pod adresem https://my-lisbon-story.blogspot.com/p/fado-w-katowicach.html

Organizator: Stowarzyszenie Miłośników Portugalii „My Lisbon Story”, http://my-lisbon-story.blogspot.com

Bilety dostępne pod adresem https://www.ticketmaster.pl/event/fado-w-katowicach-koncert-any-lains-bilety/8307 oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Ostatnio dodane
Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Eufolia / Ambulo
Weekend dla studenta! Zobacz spektakl "Eufolia / Ambulo" w Operze Wrocławskiej

W ten weekend na studentów czeka obniżka ceny biletów.