Teatr
III wieczór kabaretowy

III wieczór kabaretowy

Opis

KABARET HLYNUR Z ZIELONOGÓRKSIEGO ZAGŁĘBIA KABARETOWEGO

Świat telewizji lat 70-tych

"Formy i konwencje - awangarda 1971" są z założenia zabawą konwencją sceniczną czy też filmową kabaretu istniejącego w latach 70-tych. W programie pojawiają się więc nawiązania do znanych widzom, tytułów, form i konwencji, np. dobranocki czy komiksu. Jest tu też romans, dramat, skecz, wreszcie western.

W programie zobaczymy m.in. skandynawską opowieść, w której Bjoern Ótknemarkt i Ina Uta Hóto wyznają sobie uczucia (na tyle, na ile pozwala im na to ich skandynawska natura), a Udo Gwido Hóto ginie tragicznie (na tyle, na ile pozwala mu na to jego skandynawska natura) z rąk kochanka swej żony. Skecz ten został wyróżniony na tegorocznym Festiwalu PAKA.

Hlynur mówi o sobie: "Często bawimy się formą i konwencją. Można znaleźć u nas postacie, które równie dobrze spotkacie na ulicy, w mediach jak i takie, o których śmiało da się powiedzieć, że przybyły z "kosmosu". Nasze skecze kierujemy do publiczności otwartej i młodej duchem".

Kabaret "Hlynur" zawiązał się w kwietniu 2003 w klubie studenckim "Gęba" w Zielonej Górze. Pierwszy program kabaretu "Zakłady mięsne w Grudziądzu są super" miał swoją premierę w maju tego samego roku. Kolejny program "Tylko nie mówcie Wróżu, Wróżu, Wróżu" miał swoją premierę w październiku 2004 roku.


KABARET HRABI Z PROGRAMEM O PRZYSZŁOŚCI

Potem przybliża pojutrze

- Żeby zrozumieć czym jest pojutrze, trzeba sobie uświadomić czym było przedwczoraj - wyłuszczają swoją filozofię członkowie kabaretu HRABI. - Przedwczoraj Ziemia była płaska a dziś okrągła. A pojutrze? Kto wie co wymyślą naukowcy...

Tymczasem Hrabi już dzisiaj chciałby dostać odpowiedź. Jak będzie wyglądała miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe... O tym jaka będzie, lub jaka mogłaby być, przyszłość jest właśnie program "Pojutrze".

Niecierpliwych należy uspokoić, że będzie ona na pewno lepsza: "Przeciągów nie będzie wcale /Drzwi trzaskać nagle przestaną / A człowiek do pracy z ochotą / Podnosić się będzie rano" - zapewnia kabaret Hrabi.

"(...) jestem już w wieku, w którym powiedzonko śmiech to zdrowie przestaje obowiązywać w sposób prosty. Nadal śmiech jest dla mnie najpewniejszym sposobem pozyskiwania tlenu, ale pozyskanym tlenem muszę już gospodarować racjonalnie. Przeznaczyć go a to na wzruszenie, a to na zamyślenie, a to na inne, zbawienne dla duszy, ale wysoce tlenożerne wykwintności. Kabaret HRABI daje mi taki komfort". - rekomenduje grupę Andrzej Poniedzielski.

Kabaret Hrabi powstał na fundamentach legendarnego Potem. W 2002 roku silny duet Kołaczkowska i Kamys uzupełnili Łukasz Pietsch oraz Tomasz Majer. Obecnie grupa ma w repertuarze cztery programy: Demo, Terapia, Dracula, Pojutrze.

Ich "sztuki" prócz tego że bawią, potrafią także skłonić do refleksji i wykrzesać z widza emocje jakich na pewno się nie spodziewa. Kabaret Hrabi to także bardzo starannie przygotowane teksty, i popis doskonałej gry aktorskiej. Dowodem na to jest choćby fakt, iż zespół zdobył główną nagrodę Kataryniarza Roku 2006.


HLYNUR "Formy i konwencje - awangarda 1971"
Osoby: Michał 'Mimi' Zenkner, Marcin 'Owsik' Osiewicz, Piotrek 'Spychała' Spychała, Ewa 'Stasińska' Stasiewicz

http://www.hlynur.pl/


Kabaret HRABI: "Pojutrze"
Skład: Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer "Bajer", Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch

http://www.hrabi.pl/
Polecamy
Ostatnio dodane
28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.