Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Można, parafrazując słynne powiedzenie, stwierdzić: Gdyby ktoś taki jak Jaromir Nohavica nie istniał, pewnie trzeba by go było wymyślić.

W epoce, w której słowo "bard" nie ma już racji bytu - a w Polsce po śmierci Jacka Kaczmarskiego ze świecą szukać przedstawicieli tego wymarłego gatunku - w Czechach Jaromir Nohavica jest zjawiskiem absolutnie unikatowym. Bilety na jego koncerty, na których tysiące ludzi wraz z nim śpiewa słowa "Komety", "Sarajewa" czy "Petersburga", są sprzedawane w kilka godzin. A płyty z jego piosenkami rozchodzą się w nakładach, o których jedynie mogą marzyć polskie "gwiazdy" piosenki. "Kometa" z jego piosenkami nadleciała do Teatru Korez a wraz z nią - znowu - historia XX wieku.Owo "Divne stoleti" to przecież wiek, w którym i nam przyszło żyć. Wiek trochę straszny i trochę piękny, słodko-gorzki i tragikomiczny... Taki jak piosenki może już ostatniego barda, który przyfrunął do nas z tej przedziwnej planety bardów.W spektaklu występują: Elżbieta Okupska – laureatka wielu Złotych Masek i nagród aktorskich, Anita Sajnóg - aktorka dubbingowa i teatralna, wokalistka zespołu Pilár, Robert Talarczyk – dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku Białej, laureat Złotej Maski, Mirosław Neinert – dyrektor Teatru Korez wielokrotnie nagradzany za swoje role. Scenografię zaprojektowali: Ewa Satalecka, wybitny artysta plastyk, projektant i scenograf oraz Dariusz Łęczycki, autor animacji, animacji 3D i projektów multimedialnych, m.in. dla Opery Śląskiej, TVN i miast regionu śląskiego. 

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy (Teatr Korez, Katowice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy (Teatr Korez, Katowice).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy (Teatr Korez, Katowice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy (Teatr Korez, Katowice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu KOMETA czyli ten okrutny wiek XX wg Nohavicy (Teatr Korez, Katowice).
Ostatnio czytane
Gwiazdy filmu "Excentrycy" na żywo w musicalu "Król Swingu"
Gwiazdy filmu "Excentrycy" na żywo w musicalu "Król Swingu"

Pierwszy raz w historii polskiego kina film zainspirował twórców musicalu. W "Królu Swingu" zobaczymy plejadę gwiazd, które doskonale znamy.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi