Sztuka
Problemy pierwszego świata, czyli życie przed śmiercią

Problemy pierwszego świata, czyli życie przed śmiercią

  • 2019-08-01, , godzina 20:00, do 2019-09-07
  • Galeria Rondo Sztuki, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

Opis

1.08- 7.09.2019

Wernisaż: 1 sierpnia, godz. 20:00

artystki & artyści:

Karolina Bielawska, Agata Bogacka, Agnieszka Brzeżańska, Bartek Buczek, Grzegorz Drozd, Michał Frydrych, Łukasz Korolkiewicz, Dominika Kowynia, Agata Kus, Norman Leto, Marcin Maciejowski, Robert Maciejuk, Anna Panek, Michał Slezkin

aranżacja przestrzeni: Michał Frydrych

indentyfikacja graficzna: Łukasz Dybalski

kurator: Stach Szabłowski

Problemy pierwszego świata to temat memów. Internauci wyśmiewają nieznośną lekkość niepokojów, które pojawiają się, kiedy nie ma się naprawdę poważnych problemów. Głód nie zagląda w oczy. Przemoc nie wisi w powietrzu. Życiu może zagrozić tylko śmierć, ta jednak odsunięta jest w nieokreśloną przyszłość. W pierwszym świecie żyje się aż do śmierci.

Nam Problemy pierwszego świata posłużyły za tytuł wystawy, która swoją premierową odsłonę w Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie. Pierwsza wersja projektu zakończyła się w marcu 2019 roku, ale tytułowe problemy trwają. W Katowicach przedstawiamy więc remake wystawy, w wersji zaadaptowanej do przestrzeni Ronda Sztuki i w poszerzonej obsadzie artystek i artystów.

 

fot. Marcin Maciejowski

 

Ostatnio dodane
Ars Independent 2020
Multimedialny festiwal Ars Independent 2020 we wrześniu online

Festiwal w całości wydarzy się w sieci w dniach od 24 do 26 września 2020!

Trampolina do kultury 2020
Trampolina do kultury 2020 rusza w formie online

W tym roku na uczestników czeka 7 twórczych pracowni prowadzonych przez projektantów, artystów, rzemieślników i liderów kultury.