Sztuka
Poza Edenem

Poza Edenem

  • 2022-01-27, do 2023-01-01
  • Muzeum Śląskie, poziom -2, ul. Dobrowolskiego 1 , Katowice

Opis

Od 27 stycznia zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy pt. „Poza Edenem”. Sztuka współczesna ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Wystawa „Poza Edenem” to wspaniała niespodzianka przygotowana przez Muzeum Śląskie dla miłośników sztuki współczesnej. Jest to jedna z największych na Śląsku i długoterminowych prezentacji wielu dzieł dotąd niepokazywanych publiczności w przestrzeni muzealnej.

Wystawa  „Poza Edenem” - zrodziła się z myślą o prezentacji zespołu dzieł pozyskanych do dotychczasowej kolekcji muzeum w grudniu 2018 roku. Pierwotnie składały się one na Śląską Kolekcję Sztuki Współczesnej, która należała do Fundacji dla Śląska, założonej w Katowicach w 2001 roku.

Na wystawie prezentowane będą prace takich artystów jak: Judyta Bernaś, Urszula Broll, Stanisław Dróżdż, Zbylut Grzywacz, Władysław Hasior, Zbigniew Libera, Natalia LL, Grupa Luxus, Lech Majewski, Grupa Monstfur, Igor Neubauer, Józef Robakowski, Jerzy Rosołowicz, Zofia Rydet, Tomasz Struk, Andrzej Szczepaniec, Grzegorz Sztwiertnia, Jan Tarasin, Jerzy Truszkowski, Andrzej Urbanowicz, Ryszard Winiarski oraz wielu innych.

Kuratorami wystawy są Joanna Szeligowska-Farquhar i dr Michał Burdziński.

Ekspozycja będzie prezentowana w gmachu głównym Muzeum Śląskiego, na poziomie -2 ,
przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, w okresie od stycznia 2022 do stycznia 2023.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.