Sztuka
Maciej Stobierski "Światło w fotografii"

Maciej Stobierski "Światło w fotografii"

  • 2009-02-24, , godzina 17:00
  • 3,50 zł
  • Muzeum Śląskie, Katowice

Opis

We wtorek, 24 lutego, Muzeum Śląskie zaprasza  na comiesięczne zajęcia z cyklu „Spotkania z fotografią". Tematem tego spotkania będzie „Światło w fotografii", o którym opowie Maciej Stobierski.

Maciej Stobierski jest fotografikiem, pasjonatem pleneru oraz twórca własnego, autorskiego zbioru fotografii elementów: pejzażu, przyrody, industrii. Był uczestnikiem wielu wypraw eksploracyjnych oraz wspinaczkowych w różne regiony świata - Hindukusz, Himalaje, Andy, Amazonia.

Motywem przewodnim jego fotografii jest poszukiwanie światła: „Szukam go, obserwuję uważnie kadrując ujęcie. Moje obrazy-zdjęcia istnieją dzięki niemu".

Swoje fotografie wykonuje w technikach: tradycyjnej bromowo-srebrowej oraz cyfrowej. Współpracuje z wydawnictwami, galeriami oraz agencjami fotograficznymi. Jego zdjęcia wykorzystywane są do licznych publikacji, między innymi w: „Mistrzowie polskiego pejzażu" (wyd. zbiorowe) oraz „Album Wodna - Katowice" (wyd. zbiorowe). Stobierski jest również autorem albumu „Żaglowiec".

Prace Stobierskiego, powiększone i oprawione, znajdują się w wielu zbiorach w kraju i zagranicą. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zasiada w zarządzie Okręgu Śląskiego ZPAF. Współpracował z Akademią Morską w Gdyni (Sesje na Darze Młodzieży) oraz był współanimatorem działań Galerii Marchołt w Katowicach. Obecnie wykłada fotografię w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach.

 

 

Ostatnio dodane
Opera Rara 2019
Zbliża się 11. edycja festiwalu Opera Rara w Krakowie

Ideą festiwalu Opera Rara jest zderzenie dwóch wizji opery: jej tradycyjnego oblicza oraz prowokacyjnych eksperymentów.

Lawenda i siki
Znamy laureatów pierwszego Krakowskiego Salonu Sztuki

Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: Grand Prix, Obraz Roku, Obiekt Roku, Dzieło Medialne Roku i Działanie Roku.

Konkurs Ziaja