Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kurs na świat

Kiedy2015-04-17 godzina 13:00
Za ile0 zł
GdzieAula, Wydział Prawa i Administracji UŚ
Katowice
Kurs na świat

Uwaga, uwaga wiosna to idealna pora na obudzenie się ze snu zimowego i odkrycia w sobie nieograniczonych możliwości. Czas złapać za ster i obrać kierunek na świat! Jesteśmy coraz bliżej! Wielkimi krokami zbliżamy się do niepowtarzalnej okazji uczestnictwa w konferencji podróżniczej organizowanej przez AEGEE Katowice, która odbędzie się 17 kwietnia na Wydziale Prawa i  Administracji Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej 11 B.

13:15 Dr Francisco Rodriguez Abraham : Zimna Wojna w Ameryce Łacińskiej: Historia i Współczesność

O godzinie 18.30 swe przemówienie wygłosi dr Francisco Rodriguez Abraham, dziennikarz, filozof, latynoamerykanista. Nasz gość specjalizuje się głównie w kwestiach  związanych z dynamiką władzy oraz procesów politycznych. Jego wykład będzie związany z przebiegiem zimnej wojny w Ameryce Łacińskiej. Omówi aspekty związane z przeszłością oraz teraźniejszością tamtejszego kontynentu.

14.10 Michał Piec: Logistyka bezdomności, najciekawsze opowieści z podróży, sposoby na tanie nocowanie

O godzinie 14.00 zagości do Nas Michał Piec, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, aktywny podróżnik, pieszo, rowerem, niskobudżetowymi środkami transportu zwiedził niemal 60 krajów świata. Jak sam mówi w podróżach ceni sobie niezależność. Zaprezentuje nam sposoby taniego podróżowania, pokaże, że ultraniskobudżetowe wyjazdy są możliwe na każdą studencka kieszeni a dodatkowo autostop z rowerem, czy też spanie bez namiotu może okazać się fantastyczną i niezapomnianą przygodą !  Z pewnością zachęci  nie jednego do wzięcia plecaka i ruszenia ku odkrywaniu piękna świata, różnorodności kultur oraz poznawania ludzi.

Następnie odbędzie się krótka 20 minutowa przerwa

15.30- AEGEE Inspire

Po niej zagoszczą na naszej scenie członkowie AEGEE z inspirującymi  przemówieniem, którzy dzieląc się swoimi pasjami, pomysłami oraz historiami chcą motywować innych do spełniania swoich marzeń i pozytywnego myślenia.  Pokażą,  że każde Twoje nieśmiałe, ukryte  marzenie związane z odkrywaniem świata, Twoimi zainteresowaniami  może ujrzeć światło dzienne ! Dzieląc się swoimi opowieściami staną się żywym przykładem, że chcieć to móc, a jakiekolwiek bariery są budowane tylko w Twojej głowie.

16.40 Kuba Rydkodym: Podróż Autostopem do Pekinu

Następnie powitamy kolejnego gościa Kubę Rydkodyma, student AGH jak sam mówi chciałby zobaczyć cały świat, miłośnik gór, amator fotografii. Swoją listę marzeń umieścił na swym podróżniczym blogu, stale ją realizuje oraz zamienia w rzeczywistość.  Jego niecodzienne cele, są motywatorem i  uzależniającą dawką pasji dla nie jednego czytelnika. Podczas spotkania z Kubą, będziemy mogli dowiedzieć się o jego niezwykłej autostopowej podroży z Polski do Pekinu !

18:30- Forum Młodych Dyplomatów: Obserwacja Wyborów w Estonii

Pierwszym naszym prelegentem będzie przedstawiciel Forum Młodych Dyplomatów, który poprowadzi wykład pt: „Estoński system wyborczy – drogowskaz dla Polski?”. Nasz gość opowie o estońskim systemie partyjnym, organizacją i realizacją tamtejszych wyborów. Forum Młodych studentów jest gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy mają sprecyzowane ambicje zawodowe i swoją przyszłość wiążą z pracą w środowisku międzynarodowym.
Główną myślą przyświecająca stowarzyszeniu jest : „Kreowanie i kształcenie przyszłych Liderów, którzy poprzez swoje działania zapewnią silną i stabilną pozycję Polski na arenie międzynarodowej".

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama