Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza na International Medical Congress of Silesia 2018

2018-02-01

International Medical Congress of Silesia, w skrócie "SIMC", to międzynarodowa konferencja organizowana przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2018 roku odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia w kompleksie budynków SUM przy ul. Medyków. Udział w Konferencji, po zarejestrowaniu, jest bezpłatny. Konferencja odbędzie się 25-26 kwietnia 2018 roku, w Katowicach-Ligocie, ul. Medyków 18.

Konferencja ta ma już wieloletnią tradycję i na stałe wpisała się jako jedno z najważniejszych wydarzeń roku akademickiego SUM. Co roku Śląski Uniwersytet Medyczny odwiedza ponad 1700 uczestników reprezentujących studentów i młodych lekarzy.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. W ramach wydarzenia organizowane są sesje plenarne dla studentów oraz uczestników studiów doktoranckich. Studenci mają możliwość przedstawienia wyników swoich prac badawczych, przygotowywanych w trakcie całego roku akademickiego (a nawet dłużej) w ramach działalności w Studenckich Kołach Naukowych, których na Śląskich Uniwersytecie Medycznym działa ponad 170.

Tematyka sesji studenckich obejmuje ponad 30 różnych specjalności lekarskich, jak również dziedzin nauk o zdrowiu, dietetyki czy farmacji. Doktoranci prezentują wyniki swoich badań w ramach sesji medycyny klinicznej, doświadczalnej, a w roku 2018 również w sesji poświęconej podstawowym zagadnieniom medycyny. Studenci mogą również zgłaszać opracowane przez siebie opisy przypadków, prezentowane podczas sesji przypadków klinicznych zabiegowych lub niezabiegowych.

Kluczowym aspektem jest samodzielność badań przeprowadzonych przez autorów zgłaszających swoje prace. Działalność w Kołach Naukowych wymaga zorganizowania, pracowitości oraz determinacji, by spędzać długie godziny na szpitalnych oddziałach bądź w ich archiwach. Przy pomocy Opiekuna danego Koła Naukowego, studenci wybierają tematykę swoich badań, a następne miesiące mijają im na zbieraniu danych, opracowaniach statystycznych, a w końcu analizie wyników i wniosków płynących z ukończonego badania.

Prezentowane przez uczestników prace są oceniane przez Komisje Naukowe, w skład których wchodzą profesorowie i specjaliści z danej dziedziny. Zadaniem Komisji jest ocena prac m.in. pod kątem merytoryki i sposobu przedstawienia. Autorzy najlepszych prac z wszystkich sesji mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, a zdobyte dyplomy stanowią ważną podstawę do ubiegania się o stypendia, czy rekrutacji na studia doktoranckie.

Dla studentów, którym najbardziej zależy na zdobywaniu umiejętności praktycznych, organizatorzy przygotowali warsztaty szkoleniowe. Podczas dwóch dni Konferencji można m.in. udoskonalić swoją umiejętność szycia chirurgicznego, poćwiczyć wykonywanie badania aparatem do USG lub prowadzenie zabiegu metodą laparoskopową, czy ugruntować swoją wiedzę i zdolność udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. 

Miejscem odbywania się SIMC są Katowice - centrum śląskiej aglomeracji, które z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjne w kontekście kulturalnych wydarzeń i miejsc wartych odwiedzenia. Pokonferencyjna impreza integracyjna to fantastyczna okazja dla odwiedzających Śląsk uczestników, na zwiedzenie miasta, spacer po ciekawie zagospodarowanym rynku i oczywiście zabawę do białego rana w towarzystwie młodych naukowców z całej Polski i z zagranicznych ośrodków akademickich.

Szczegóły dotyczące rejestracji, terminów nadsyłania streszczeń prac, oraz pełen regulamin Konferencji i wszystkie aktualności można znaleźć na:

- Stronie Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM (www.stn.sum.edu.pl)

- Portalu Facebook (https://www.facebook.com/STNSUMwKatowicach/)

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama