Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zostań katowickim królem podań!

2011-05-20

Już w najbliższą środę, 25 maja w Katowicach odbędzie się drugi przystanek ogólnopolskiej serii Red Bull Krótka Piłka – rozgrywek przeznaczonych dla wszystkich amatorów futbolu, których zasady zostały oparte o koncept miejskiej, piłkarskiej gry ulicznej - „dziada”.

Red Bull Krótka Piłka to projekt skierowany do wszystkich miłośników futbolu bez względu na stopień piłkarskich umiejętności. Aby wziąć w nim udział nie trzeba być profesjonalnym piłkarzem – wystarczy garść nietuzinkowych zdolności i kreatywnych sposobów na utrzymanie piłki w swojej drużynie.

W zawodach Red Bull Krótka Piłka na ograniczonym bandami polu o powierzchni 8 na 14 metrów dwie dwuosobowe drużyny będą walczyć ze sobą o jak najdłuższe posiadanie piłki. Podczas czterominutowych rozgrywek drużynom zostaną naliczone punkty za każde celne podanie między współzawodnikami. Zawodnicy mogą starać się również o punkty dodatkowe, które zostaną im przyznane za stylowe podania – między nogami przeciwnika lub za pomocą trików takich jak „piętka” czy „główka”.

Zwycięska drużyna każdego przystanku, wyłoniona w pucharowym systemie rozgrywek, otrzyma w nagrodę bilety na pierwsze sportowe wydarzenie na Stadionie Narodowym – polski przystanek światowej serii Red Bull X-Fighters.

Katowicki przystanek będzie drugim z serii i rozegra się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 12 na ulicy Paderewskiego 46. Wszyscy chętni mogą dokonywać rejestracji na miejscu zawodów, których start przewidziany jest na godzinę 15:00. Osoby niepełnoletnie proszone są o przyniesienie ze sobą wypełnionego oświadczenia, dostępnego na stronie www.redbullkrotkapilka.pl – tam też znajduje się więcej informacji o projekcie oraz pełna lista miast, w których będzie można zawalczyć o tytuł miejscowego króla podań.

Projekt Red Bull Krótka Piłka jest współorganizowany z Rozgrywkami Playarena - www.playarena.pl

ip

fot. Hugo Silva

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama