Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Na przełamanie?

2010-05-28

 W niedzielę 30 maja o godzinie 14:00 na stadionie Rozwój Katowice przy ulicy Zgody 28 w Katowicach odbędzie się mecz piątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Aktualni mistrzowie Polski - AZS Silesia Miners podejmą The Crew Wrocław.

Górnicy radzą sobie fatalnie. Przypomina to ich formę z 2008 roku, kiedy nie awansowali do półfinałów. Jeśli szybko czegoś nie zmienią - w obecnym sezonie będzie podobnie a Miners będą okupować dół tabeli. Obecnie zajmują piątą lokatę z bilansem 1-3. - Stało się to, czego chciałem uniknąć. To powtórka sprzed dwóch lat, kiedy nagle wylądowaliśmy na szóstym miejscu. Gramy w tym sezonie dobrze, ale nie dość, aby odnosić zwycięstwa. Popełniamy zbyt wiele błędów podczas kluczowych momentów spotkań. W starciu z Devils to oni byli po prostu lepsi i nas rozbili, ale w pojedynkach z Tigers i Kozłami pokonaliśmy samych siebie błędami i brakiem skupienia - powiedział Jeff Shiffman, trener ekipy AZS-u.

Z pewnością wygranie z The Crew nie będzie łatwym zadaniem dla pogrążonych w kryzysie Górników. Tym bardziej, że goście niedzielnego spotkania mają ochotę na wielki rewanż za finał z poprzedniego roku, kiedy Miners pokonali wrocławian 18:7 i zgarnęli najważniejsze trofeum. - W tym roku każda drużyna może sprawić niespodziankę, więc jedynie komplet zwycięstw daje pewną drogę do play-off. Nie popełnimy drugi raz błędu z ostatniego finału, kiedy wyszliśmy nieskoncentrowani i przegraliśmy. Teraz nie ma łatwych rywali, więc nie skupiamy się na osłabieniach u przeciwnika. Mamy swoje założenia i wychodzimy by je realizować i wygrywać - zapowiedział Jakub Głogowski, rzecznik prasowy The Crew.

Górnicy zdają sobie doskonale sprawę, że ich najbliżsi rywale mają podwójną motywacje, aby ich pokonać. - To będzie twardy mecz. Po tym jak pokonaliśmy ich w zeszłorocznym finale przyjadą do Katowic żądni wygranej. Będą chcieli pokazać, że tamten pojedynek był tylko przypadkiem. W tym sezonie prezentują się bardzo dobrze i mają wiele różnych broni na boisku. Musimy przeanalizować ich akcje i przygotować się najlepiej jak tylko możemy. Nie wybiegamy myślami w przyszłość do play-off. Teraz liczy się każde najbliższe starcie, który musimy wygrać - zapowiedział Shiffman.

Rywalizacja Miners-Crew to nie jedyny pojedynek, jaki będą toczyć wrocławianie. Pośrednio będą walczyć także ze swoimi sąsiadami - Devils. Jak na razie obie ekipy są niepokonane, ale The Crew mają o jedną wygraną i o jeden rozegrany mecz mniej - dlatego są wiceliderami. Na czele tabeli są Diabły. - Nasza miejska rywalizacja i tak sprowadzi się do meczu derbowego 20 czerwca. Do tego czasu najistotniejsze jest, aby wygrać wszystkie starcia i nie stracić zawodników. Ilość „małych" punktów jest sprawą drugorzędną - podsumował Głogowski.

Trzy triumfy z rzędu i drugie miejsce w tabeli to dobra zaliczka przed spotkaniem z Miners. Jednak wrocławska ekipa nie przestaje się zmieniać. Ostatnie przesunięcia wymusiła nieoczekiwane oświadczenie rozgrywającego - Alberta Gancedo, który zrezygnował z gry w zespole. - Albert zdecydował, że skończenie studiów i zwiedzanie wschodniej Europy jest ważniejsze niż futbol. Na pozycji quarterbacka wystąpi, tak jak w meczu z Tigers, Mark Philmore. Ten zawodnik pokazał w poprzednim starciu, że prowadzenie drużyny do ataku wychodzi mu znakomicie - zdradził Głogowski.

Kibice Miners, słynący z najlepszej organizacji i najgłośniejszego dopingu czekają bardzo zniecierpliwieni aż ich pupile się przebudzą. Być może Górnicy w swoim mieście przypomną sobie jak powinni grać w futbol. - Powrócimy do podstaw. Treningi będą dłuższe, trudniejsze i lepsze. Będziemy ćwiczyć tak długo, aż nie będziemy zadowoleni z efektów. Zawsze wierzyłem, że ciężka praca prowadzi do sukcesu zarówno w życiu jak i w futbolu - powiedział Shiffman. Niebawem zobaczymy czy do meczu z The Crew Górnicy zdołali odpowiednio się napracować.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama