Lekkoatletyczna jesień w Katowicach

2008-09-26

Dla wielu Katowice w sportowym świecie kojarzone są przede wszystkim ze spotkaniami siatkarskimi bądź rywalizacją piłkarzy. Okazuje się jednak, że stolica Górnego Śląska staje się również areną zmagań lekkoatletycznych.

A wszystko to za sprawą czwartej już edycji Półmaratonu 4energy. Trasa morderczego wyścigu wiodła ulicami miasta aż do znajdującej się w Spodku mety. Pokonanie dystansu 21 km i 97 metrów utrudniała zawodnikom fatalna pogoda, było zimno i pochmurno.

Mimo tego 21 września na starcie stanęło 1320 znakomicie przygotowanych biegaczy. Zwyciężył reprezentant Kenii i podopieczny klubu Zawisza Bydgoszcz- Joel Komen, a kolejne miejsca zajęli Piotr Pałka i Nothana Soimo. Dla Polaka, mieszkańca Katowic to pierwszy udział w biegu ulicznym.

Tym bardziej więc ma on powód do dumy z tak znakomitego wyniku. Wśród pań natomiast triumfowała Ukrainka Olena Burkowska. Warto dodać, że z zawodami połączona została akcja charytatywna pod hasłem : ,,Biegasz -pomagasz''. Zaowocowała ona kwotą 13 200 zł, która ma być przeznaczona na remont budynków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu i Pszczynie.

To jednak nie koniec zmagań lekkoatletów w Katowicach. Już 5 października w dzielnicy Muchowiec, obok lotniska odbędzie się bieg im. Jerzego Kukuczki. Celem imprezy jest zarówno popularyzacja biegania jak również upamiętnienie dokonań znakomitego polskiego alpinisty.