Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Katowicka riposta na krótką piłkę!

2011-05-27

W środowe popołudnie 25 maja boisko przy ul. Paderewskiego 46 w Katowicach zamieniło się w prawdziwą piłkarską arenę, na której trzydziestu dwóch zawodników stoczyło zaciętą walkę o tytuł mistrza stylowych podań w ramach projektu Red Bull Krótka Piłka.

Katowickie rozgrywki były drugimi z cyklu ogólnopolskich zmagań, opartych o zasady miejskiej gry piłkarskiej w tzw. „dziada”. Na osiedlu Paderewskiego pojawiła się liczna reprezentacja stolicy Górnego Śląska, ale i również śmiałkowie z Krakowa, Jaworzna i Częstochowy. Od samego początku było jasne, że wyłonienie zwycięzców nie będzie należało do najłatwiejszych zadań – każda ekipa miała swój własny pomysł na pokonanie przeciwników, prezentując bardzo wysoki poziom gry.

Stylowe zagrania, zwinność i spryt podczas kolejnych pojedynków wyłoniły dwa najlepsze teamy – Dawida Ziomka i Daniela Kowala z Jaworzna oraz Krzysztofa Kościańskiego i Kamila Sulińskiego z Częstochowy. Czterominutowy zażarty finał między tą czwórką doprowadził do wyniku – laur zwycięstwa powędrował do częstochowskiego składu, który przybył, zobaczył i zwyciężył ten przystanek serii Red Bull Krótka Piłka!

Red Bull Krótka Piłka to cykl zawodów skierowanych do wszystkich miłośników futbolu bez względu na stopień piłkarskich umiejętności. Na ograniczonym bandami polu o powierzchni 14 na 8 metrów dwie dwuosobowe drużyny w przeciągu czterominutowych pojedynków walczą ze sobą o jak największą ilość stylowych podań między zawodnikami jednej drużyny.

Następne rozgrywki odbędą się już 26 maja w Poznaniu, by 31 maja przenieść się do Szczecina. Zagrać w „dziada” będzie można jeszcze w Trójmieście, Toruniu, Białymstoku, Łodzi i Warszawie. Dokładne lokalizacje przystanków Red Bull Krótka Piłka oraz więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.redbullkrotkapilka.pl

Projekt Red Bull Krótka Piłka jest współorganizowany z Rozgrywkami Playarena - największymi w Polsce, całkowicie darmowymi rozgrywki piłkarskimi amatorów, które umożliwiają całosezonową rywalizację drużyn w ligach miejskich.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama