Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Górnicy nie obronią mistrzostwa

2010-06-07

 W niedzielnym meczu szóstej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w Katowicach Pomorze Seahawks pokonało AZS Silesia Miners 13:10.

Dla obu drużyn spotkanie miało bardzo duże znaczenie. Tylko w przypadku wygranej Górnicy mogli podtrzymać szanse na awans do play-off. Przed niedzielnym meczem Jastrzębie wygrały tylko jedno z trzech spotkań. By liczyć się w walce o awans do półfinałów, drużyna z Trójmiasta musiała pokonać grających słabo w tym sezonie katowiczan.

Już od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwsi punkty zdobyli gospodarze. Nie byli oni jednak w stanie wprowadzić piłki w pole punktowe rywali i zdecydowali się na kopnięcie z aż 43 jardów. Skutecznym zagraniem popisał się Artur Pleśniak i gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie.

Na swoje pierwsze punkty Jastrzębie musieli poczekać do drugiej kwarty, gdy podanie Macieja Siemaszko (na zdjęciu z piłką) na przyłożenie zamienił Damian Bijan. Na przerwę goście z Trójmiasta zeszli prowadząc czterema punktami.

Zawodnicy obu drużyn przyzwyczaili wszystkich fanów futbolu amerykańskiego w Polsce do tego, że w starciach swoich ekip zawsze dochodzi do emocjonującej końcówki. Tym razem było podobnie. Futbolowy horror rozegrał się w czwartej kwarcie, w której Miners po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Kajetana Kamińskiego.

W końcówce tej części gry, gdy na zegarze meczowym pozostało nieco ponad dwie minuty, Jastrzębie rozpoczęły swoją serię zagrań ofensywnych w okolicach trzydziestego jarda od własnego pola punktowego. Najpierw w czwartej próbie udało się im podtrzymać serię ofensywną, by kilka chwil później, na trzydzieści pięć sekund przed zakończeniem meczu wykonać zwycięskie zagranie. Piękną akcją popisał się tight end Bijan, który po złapaniu krótkiego podania w środku pola popędził w stronę endzone rywali i zdobył przyłożenie na wagę triumfu.

- Zgotowaliśmy sobie w dzisiejszym meczu prawdziwy horror. Spowodowane było to głównie brakiem skuteczności w ofensywie. Upuściliśmy dzisiaj zdecydowanie za dużo piłek. Na szczęście w końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść - podsumował mecz rozemocjonowany Maciej Cetnerowski, trener Pomorze Seahawks. - Wierzymy, że przed następnymi meczami dopracujemy szczegóły i awansujemy do play-off - dodał.

- Tym razem niestety przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach Naszym celem jest teraz godnie zakończyć sezon wygrywając z Warsaw Eagles - powiedział po meczu Mateusz Łukaszek, dyrektor ds. sportowych AZS Silesia Miners.

Wśród Jastrzębi wyróżnili się zdobywca dwóch przyłożeń Bijan i wszechstronny Sebastian Krzysztofek. Solidnie zagrał też rozgrywający Siemaszko, który w ostatniej serii ofensywnej zachował zimną krew. Bardzo dobrze zagrała też cała linia ofensywna Seahawks.

W składzie Miners wyróżniło się trio running backów: Grzegorz Suder, Tomasz Grabas i Jakub Grabas. Ten ostatni zagrał też bardzo dobrze w obronie, kilkukrotnie efektownie i skutecznie przerywając zagrania gości. Pewnym punktem formacji defensywnej Górników był też grający w drugiej linii Arkadiusz Kanicki.

Dzięki zwycięstwu Jastrzębie przesunęły się na gwarantujące awans do półfinałów ligi trzecie miejsce w tabeli PLFA. Porażka definitywnie przekreśliła szanse Górników na obronę tytułu mistrzowskiego wywalczonego w sezonie 2009. Miners zajmują szóstą pozycję w ekstraklasie z jednym zwycięstwem i pięcioma porażkami w dotychczasowych meczach.

W swoim ostatnim w rundzie zasadniczej meczu Miners 13 czerwca zmierzą się w Katowicach z Warsaw Eagles. W przypadku przegranej w tym meczu i niekorzystnych dla Górników rozstrzygnięć w innych meczach pierwszoligowych, drużyna może być skazana na rozegranie meczu o utrzymanie z trzecią drużyną PLFA II.

Walczące o prawo do gry w play-off Jastrzębie mają do rozegrania jeszcze trzy mecze w sezonie regularnym tegorocznych rozgrywek. Pierwszym z nich będzie wyjazdowe starcie z Sioux Kraków Tigers, które zostanie rozegrane 13 czerwca.

AZS Silesia Miners - Pomorze Seahawks 10:13 (3:0, 0:7, 0:0, 7:6)

I kwarta
3:0 kopnięcie z pola 43-jardów w wykonaniu Pleśniaka

II kwarta
3:7 przyłożenie Bijana po 19-jardowej akcji po podaniu Siemaszko, który podwyższył za jeden punkt

IV kwarta
10:7 przyłożenie Kamińskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Pleśniaka
10:13 przyłożenie Bijana po 35-jardowej akcji po podaniu Siemaszko

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama