Zmień miasto
Patronat Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Cudze chwalicie?... Europa na wyciągnięcie ręki

2007-06-13

 W lipcu i sierpniu bieżącego roku odbędą się w Gliwicach dwa międzynarodowe kursy. Ogólnoeuropejskie projekty poświęcone biotechnologii i tańcowi nowoczesnemu. Uczestniczyć w każdym z kursów będzie po dwudziestu studentów z najlepszych uczelni technicznych z całej Europy. Głównym organizatorem tych kursów jest bardzo prężnie działające w Gliwicach Stowarzyszenie Studentów BEST.

 Mało kto zapewne wie, czym Gliwice wsławiają się na arenie międzynarodowej. Oprócz niewątpliwych sukcesów gospodarczych i ekonomicznych kolejną chlubą Gliwic  jest Politechnika Śląska - uczelnia z renomą, odnosząca sukcesy na arenie europejskiej. Siłą tej śląskiej uczelni są młodzi, ambitni ludzie. To właśnie na uczelniach technicznych całej Europy powstała jedna z najprężniej działających grup studenckich - Stowarzyszenie Studentów BEST. Jego działalność i organizowane kursy dają niepowtarzalną okazję studentom na zagraniczne wyjazdy zarówno naukowe jak i rekreacyjne. Gliwice, jako jedna z lokalnych grup BEST-u, również zorganizowała tego typu dwa letnie kursy.

Motywem przewodnim tegorocznego kursu naukowego - "Biotechnology - the next GENEration" odbywającego się w dniach 1-15 lipca 2007r. będzie biotechnologia oraz inżynieria genetyczna. Studenci biorący udział w zajęciach będą więc mieli okazję pracować w laboratoriach należących do Politechniki Śląskiej. Mutacje, organizmy transgeniczne, enzymy, nowe trendy w biotechnologii wód odpadowych - to tylko niektóre z tematów, które będą zgłębiane podczas kursu. Kolejną okazją do dokształcenia się będzie zorganizowana specjalnie dla uczestników letniego kursu wycieczka do oczyszczalni ścieków. Wykłady oraz liczne zajęcia praktyczne będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która dołoży wszelkich starań, by każdy z uczestników wyniósł z nich jak najwięcej.

Drugim z wcześniej wymienionych kursów będzie dwutygodniowy obóz taneczny "Natural Born Dancers" odbywający się w dniach 22 lipca - 5 sierpnia 2007r Uczestnikami tego kursu będą młodzi, energiczni ludzie których nudzi wylegiwanie się na plaży, za to ich marzeniem jest spróbowanie swoich sił w tańcu nowoczesnym. Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalistów ze szkoły Stepdance -  Centrum Tańca i  Ruchu oraz założyciela grupy teatralnej tańca nowoczesnego „NAVRAS"- Artura Stelmaczonka.

Patronat nad tegorocznymi kursami objął rektor Politechniki Śląskiej, Marszałek woj. Śląskiego, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Miasta Gliwice. Zainteresowanie gliwickimi kursami wśród młodych europejczyków było w tym roku ogromne. Dlatego też nie pozostaje mi nic innego, tylko zachęcić każdego studenta Politechniki Śląskiej do przeżycia podobnej przygody, która być może okaże się przygodą życia. Więcej informacji można znaleźć na stronie Stowarzyszenia http://www.best.gliwice.pl/.

Anna Jurczyk


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama