Koncert
ROCKOWE KOBIETY

ROCKOWE KOBIETY

  • 2019-02-15, , godzina 18:00
  • 79
  • Hala Widowiskowo- Sportowa Spodek, Katowice

Wystąpili

Opis

NAJLEPSZE I NAJWIĘKSZE WALENTYNKI NA ŚLĄSKU! ROCKOWE KOBIETY POWRACAJĄ DO SPODKA! Po rocznej przerwie zapraszamy na III edycję koncertu Rockowe Kobiety w katowickim Spodku. Już 15 lutego 2019 na jednej scenie, z pełnymi koncertami: Agnieszka Chylińska, Kasia Kowalska i Ruda (Red Lips)! ROCKOWE KOBIETY bilety na koncert już w sprzedaży.

Agnieszka Chylińska

Blisko dwa lata temu swoją premierę miał wydany z zaskoczenia album ,,FOREVER CHILD" Agnieszki Chylińskiej. Był to pierwszy i jedyny raz na polskim rynku (!), kiedy jednego dnia, w absolutnej tajemnicy przed terminem, bez żadnych zapowiedzi ukazał się album, singiel, teledysk, ogólnopolska kampania promocyjna oraz start trasy koncertowej.
Projekt okazał się największym sukcesem rynkowym i w rekordowym tempie album uzyskał tytuł POTRÓJNEJ PLATYNY, utwór ,,Królowa Łez" tytuł DIAMENTOWEGO SINGLA oraz hitu roku w wielu rankingach, zaś dwuletnia trasa koncertowa FOREVER CHILD TOUR (polska i europejska) została niemal całkowicie wyprzedana (niektóre koncerty status SOLD OUT uzyskiwały zaledwie w kilka dni).

W ramach tej trasy Agnieszka wystąpiła również w dwóch poprzednich edycjach Rockowych Kobiet - w Opolskim Amfiteatrze oraz Katowickim Spodku!

Na poprzedniej płycie FOREVER CHILD umieram z rozpaczy, leżąc na deskach. Płyta PINK PUNK to moment , kiedy wstałam i z histerycznym śmiechem postanowiłam biec... - tak opisuje nowy materiał na płycie PINK PUNK Agnieszka Chylińska.

Agnieszka, którą znamy od lat, której towarzyszymy, patrząc jak się zmienia, jak migocze, jak poszukuje i tworzy. Nowa płyta Agnieszki, to kolorowy krzyk artystki, która nawiązując muzycznie do czasów sprzed wielkiego sukcesu, postanowiła w swoim wyjątkowym stylu wykrzyczeć w bezkompromisowych tekstach całą siebie. Zawsze prawdziwa, zawsze szczera do bólu.

,,Życie mnie poobijało, a może to ja poobijałam się o życie, chcąc zawsze więcej czuć i brać wszystko bez pytania, czy można" - mówi Agnieszka. PINK PUNK to bezpardonowa wypowiedź dojrzałej kobiety, która nie chce nigdy tworzyć przewidywalnych scenariuszy. Ani na scenie, ani w życiu. Która zawsze zaskoczy.

Autorami muzyki są wieloletni współpracownicy Agnieszki: Bartek Króliki Marek Piotrowski.

Jednego można być pewnym : nie da się przejść obojętnie obok piosenek tak niezwykłej osobowości i wiecznie uciekającej od wszelkich szablonów artystki, która ,, krzyczy siebie" od lat na polskiej scenie.

Wydawcą płyty Agnieszki Chylińskiej jest jej wieloletni management - firma TOP MANAGEMENT. Za dystrybucję i wsparcie odpowiada stały partner - firma Warner Music Polska.

Kasia Kowalska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Super Jedynki, MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy jej album pokrył się kilkukrotną platyną.

Rok 2018 jest dla Kasi Kowalskiej wyjątkowy. Obchodzi jubileusz 25 - lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album ,, AYA", na który jej fani czekali aż 10 lat.

,, AYA" jeszcze przed premierą znalazła się na 1 miejscu listy sprzedaży Empiku !

Jesienna jubileuszowa trasa koncertowa promuje jednocześnie nowy album. Podczas koncertów nie zabraknie największych przebojów artystki , jak ,, Prowadź mnie", ,, Antidotum", ,,A to co mam", ,,Spowiedź", ,,Być tak blisko", ,,Co może przynieść nowy dzień", ,,Coś optymistycznego", ,, To co dobre" i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty, m.in. promującego ją singla ,, Alannah (Tak niewiele chcę)". Czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma znanymi piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.

Ruda - RED LIPS

W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem ,,To Co Nam Było". Gdy kolejne single ,,Czarne i Białe", ,,Zanim Odejdziesz", ,,Szanta" z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000! Zwieńczeniem fenomenalnego 2014 roku była nagroda TVP w postaci SUPERJEDYNKI, w kategorii: ,,Super Przebój" oraz ,,Złota Płyta" za album ,,To co nam było".

Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, warto wspomnieć że Ruda (voc) rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy MEGA TOUR wykonała piosenki z repertuaru O.N.A. W projekcie wzięli udział Ewa Farna, Margaret, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak i Jan Borysewicz. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza (LADY PANK, JAN BO).

Ruda zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny ,,Szalone Fabryki Polskiej Muzyki" w Telewizji Puls.

Rok 2017 dla RED LIPS to rok PREMIER. Właśnie ukazał się drugi, studyjny album ,,Zmiana Planu", na listach przebojów zagościł nowy hit P.S. który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 000 000 razy i zdobył status ,,Złotego singla". A teraz zespół wyruszył w trasę promującą najnowszy krążek startując w legendarnym, warszawskim klubie STODOŁA.

ROCKOWE KOBIETY koncert Katowice - 15.02.2019, Spodek. ROCKOWE KOBIETY Ruda, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska koncert.

 

Premiery muzyczne
Ostatnio dodane
Ellie Goulding - Sixteen
Ellie Goulding w klipie do singla "Sixteen" [WIDEO]

Piosenkarka robi się nostalgiczna?

Michael Kiwanuka
Piosenka "Cold Little Heart" promuje powrót "Wielkich kłamstewek" [WIDEO]

Utwór w wykonaniu Michaela Kiwanuki pojawia się w zwiastunie drugiego sezonu serialu HBO.