Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kosmiczne maszyny - wirtualny pokaz i dyskusja online

Kiedy2021-02-17 godzina 20:00
Za ile15zł
Gdziee-kinopodbaranami.pl
Kosmiczne maszyny - wirtualny pokaz i dyskusja online

Kino Pod Baranami zaprasza fanów nietuzinkowego kina gatunkowego do swojej wirtualnej sali e-kinopodbaranami.pl na specjalny pokaz wizjonerskiego filmu Kosmiczne maszyny. Nawiązujący do kultowych produkcji science fiction tytuł, zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne i audialne - przede wszystkim za sprawą energetyzującej muzyki formacji Carpenter Brut. Po seansie odbędzie się rozmowa inspirowana filmem, którą poprowadzi Jan Sławiński, autor bloga Anonimowy Grzybiarz.

Kosmiczne maszyny to 50-minutowa, widowiskowa i hipnotyzująca kontynuacja teledysku Turbo Killer synthwave’owego zespołu Carpenter Brut. Film, stworzony przez francuski duet reżyserski działający jako Seth Ickerman (Raphaël Hernandez i Savitri Joly-Gonfard) zabiera widzów w efektowną podróż w kosmos, dokąd ucieka ukryta w ciele młodej kobiety sztuczna inteligencja, ścigana przez dwóch łowców androidów.

Ukazana w filmie pozaziemska przestrzeń pełna jest niezwykłych barw i kształtów. Jej eksploracji towarzyszy wprost nieziemski soundtrack, na którym pobrzmiewają kompozycje zespołu Carpenter Brut. Charakterystyczna, niezwykle oryginalna estetyka Kosmicznych maszyn całymi garściami czerpie z popkultury: klasycznego science fiction, kina lat 80., komiksów. Przywodzi na myśl dzieła Guya Maddina, narkotyczną Mandy Panosa Cosmatosa i kultowe pozycje z gatunku fantastyki naukowej w rodzaju Blade Runnera czy Ghost in the Shell.

Film Kosmiczne maszyny powstał dzięki akcji crowdfundingowej na Kickstarterze, której sukces zaskoczył samych organizatorów.

Po wirtualnym pokazie Kosmicznych maszyn na platformie e-kinopodbaranami.pl, odbędzie się rozmowa inspirowana filmem, którą na Zoomie poprowadzi Jan Sławiński (Anonimowy Grzybiarz).

 

BILETY: 15 zł
- dostępne będą na e-kinopodbaranami.pl


Film będzie dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od g. 20.00 do g. 23.59. 

Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o g. 22.00. 

Film należy skończyć oglądać przed północą.

 

Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o g. 20.00, a o g. 21.15 wystartuje dyskusja online.

 

Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama