Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Studencki Nocny Klub Filmowy: Złe baśnie

Kiedy2021-02-11 godzina 21:00
Za ile12 zł dla studentów
Gdziee-kinopodbaranami.pl
Studencki Nocny Klub Filmowy: Złe baśnie

Kino Pod Baranami zaprasza do swojej internetowej sali e-kinopodbaranami.pl na wirtualne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, podczas którego widzowie przeniosą się na oświetlone południowym słońcem włoskie przedmieście. Stanie się to za sprawą Złych baśni braci D'Innocenzo - zaskakującej i mrocznej opowieści o mylących pozorach, nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Pokaz filmu zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji odbędzie się dyskusja online. 

 

W Złych baśniach, bracia D'Innocenzo zabierają widzów na dobrze sobie znane rzymskie przedmieście, gdzie sami się wychowali. Tamtejsze życie na pierwszy rzut oka przypomina idyllę. Ludzie żyją w szczęściu i dostatku, a ich piękne domy otoczone są pełnymi słońca i kolorów ogrodami, po których beztrosko biegają dzieci. To jednak tylko pozory, pod którymi ukrywa się zawiść, toksyczna męskość oraz dwie pierwotne siły: seks i przemoc. 

 

Nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz Złe baśnie wykorzystują konwencję współczesnej, mrocznej baśni by opowiedzieć o młodym pokoleniu żyjącym w cieniu negatywnego dziedzictwa swoich ojców. W filmie braci D'Innocenzo pobrzmiewają echa bezlitosnej satyry społecznej Piera Paolo Pasoliniego oraz demaskatorskich dzieł Davida Lyncha, z Blue Velvet na czele. 

 

Wspólny seans filmu poprzedzi tradycyjna prelekcja wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po domowym seansie, widzowie spotkają się ponownie, tym razem na dyskusji (również na Zoomie). 

 

Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do 

kamerki.

 

BILETY dla studentów: 12 zł

Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy NOCNIK online na Facebooku. 

Kod zostanie podany w czwartek, 11 lutego, około g. 20.45.

(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 

HARMONOGRAM POKAZU:

 

21.00 PRELEKCJA (zoom)

21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)

23.00 DYSKUSJA (zoom)Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama