Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Long Way - pokaz filmu online

Kiedy2021-02-10 godzina 19:00
Za ile15zł
Gdziee-kinopodbaranami.pl
Long Way - pokaz filmu online

Kino Pod Baranami zaprasza pod adres e-kinopodbaranami.pl na wirtualny pokaz filmu Long Way - prezentowanego na licznych festiwalach dokumentu Weroniki Mliczewskiej, będącego zapisem niezwykłej podróży do Indii, którą autorka odbyła w poszukiwaniu bratniej duszy. Po domowej projekcji filmu odbędzie się wirtualna rozmowa z reżyserką, którą poprowadzi Anita Piotrowska.

Long Way to film dokumentujący misję niemożliwą. Weronika Mliczewska wyrusza w nim do Indii, aby szukać kobiety, którą spotkała sześć lat wcześniej w Izraelu. Reżyserka nie zna jej imienia, ani rejonu pochodzenia. Ma tylko zdjęcie i różaniec, który ta tajemnicza osoba ofiarowała jej jako najważniejszą posiadaną rzecz.

Poszukiwanie anonimowej kobiety w jednym z najludniejszych krajów świata wystawia reżyserkę na pośmiewisko i wywołuje szereg wątpliwości. Nie odbiera jednak silnego, wewnętrznego przekonania o słuszności działań i nie ucisza wewnętrznego głosu, motywującego do dalszej drogi.

Long Way to intymny, autobiograficzny dokument wypełniony głębokim namysłem nad międzyludzkimi relacjami, pełen zachwytu nad otaczającym światem i jego niezwykłą naturą. To także przepiękny portret Indii – kraju kontrastów i religijnego tygla – uchwycony kamerą Sebastiana Corta. Reżyserka Weronika Mliczewska z antropologiczną wnikliwością przygląda się życiu na Półwyspie Indyjskim, jednocześnie nadając filmowej wyprawie charakter prawdziwej, duchowej przygody.

Po seansie filmu odbędzie się wirtualne spotkanie z reżyserką, Weroniką Mliczewską, które poprowadzi Anita Piotrowska (“Tygodnik Powszechny”). 

 

BILETY: 15 zł

 

O FILMIE:

 

LONG WAY 

reż. Weronika Mliczewska, Polska 2017, 57’

 

Co się wydarzy, jeżeli przekroczymy granice niemożliwego? Jak potoczyłoby się nasze życie gdybyśmy zamiast wątpić po prostu ruszyli przed siebie? Długa droga to dokument o podróży do Indii. Reżyserka wyrusza, aby szukać kobiety, z którą sześć lat wcześniej - w Izraelu - poczuła niezwykle silną więź. Reżyserka ma tylko jej zdjęcie, nie zna jej imienia ani nie wie, skąd jest. Wyrusza z misją niemożliwą do spełnienia, do najbardziej zaludnionego kraju na świecie, wystawiona na pośmiewisko i wątpliwości, lecz z silnym wewnętrznym przekonaniem, że musi to zrobić. Nagle zaczynają się dziać rzeczy, których nikt nie był w stanie przewidzieć. 

 

Weronika Mliczewska - antropolożka, reżyserka i fotografka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, reżyserię oraz antropologię na Goldsmiths, University of London, fotografię w Akademii Fotografii oraz film na UCLA Extensions w Los Angeles. Prowadziła badania terenowe oraz projekty audiowizualne wśród Saamów za Kołem Polarnym, w Ameryce Centralnej oraz w siedzibie ONZ w Genewie.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama