Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Weekend z Pedro Almodovarem

Kiedy2021-02-05
Do kiedy2021-02-07
Za ile15zł
GdzieWydarzenie online
Weekend z Pedro Almodovarem

Jeden z najwybitniejszych twórców hiszpańskiego i światowego kina, zdobywca Oscara, Złotych Palm, Złotych Lwów i Cezarów, twórczo eksploruje tożsamość, seksualność i wolność,  nieprzerwanie zaskakuje swym zuchwałym i pełnym temperamentu podejściem do swoich bohaterów.

Kino Almodóvara od początku podważało społeczne normy, zwłaszcza te związane z seksualnością i tzw. "dobrym wychowaniem". Szalone historie, które nam opowiada, nigdy nie są jedynie filmowymi wydmuszkami mającymi na celu bulwersować widza. Pod podszewką podkoloryzowanych historii kryje się prawda o ludzkich namiętnościach, słabościach i emocjach.

Dzieła hiszpańskiego mistrza kina nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat zachwycają fanów oraz krytyków na całym świecie. Jest też ulubieńcem polskiej i częstochowskiej publiczności  Jego filmy cieszyły się w OKF zawsze wielkim powodzeniem. Zatem, biorąc pod uwagę sympatię polskich widzów dla nieco szalonych, emocjonalnych i często przejmujących obrazów Almodóvara, nie powinniśmy się chyba martwić o frekwencję ?  Będziemy wdzięczni, jeśli decydując się na film Almodovara, widzowie wybiorą nasze kino.

Program:
 
Twórcza perfekcja – „BÓL I BLASK”
„Ból i blask” to arcydzieło (@gazetawyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara.

Zderzenie namiętności z dramatem „JULIETA”
Hiszpański reżyser buduje swój najnowszy film wokół życia tytułowej Juliety. Niczym w rasowym melodramacie albo telenoweli nie zabraknie nierozwikłanych do samego końca tajemnic, dramatycznych wydarzeń, okraszonych melancholijną muzyką,
sfotografowanych we wspaniałych kolorach.

Zwariowani „PRZELOTNI KOCHANKOWIE”
W południe samolot startuje z lotniska Barajas. Na jego pokładzie znajdują się dwie grupy pasażerów – ci którzy śpią i ci którzy są uosobieniem sennych marzeń i koszmarów śpiących. Co jakiś czas śpiący i przebudzeni zamieniają się rolami. Obie grupy niespodziewanie lądują na wymarłym lotnisku zbudowanym na nizinie La Mancha, ku uciesze królików kicających w okolicy. Obie grupy nie wiedzą, że podano im pewien eliksir. Pasażerom klasy biznes dodano go do drinków, podróżującym w klasie ekonomicznej musiało wystarczyć rozpuszczenie go w wodzie.

Kwintesencja filmów hiszpańskiego twórcy - „PRZERWANE OBJĘCIA”
Podwójność to jeden z motywów przewodnich „Przerwanych objęć”. Nie z punktu widzenia moralności („dwulicowość”, „dwuznaczność”), ale jako „powielenie, powtórzenie lub powiększenie”. – Pedro Almodovar

Elektryzująca i kampowa „SKÓRA W KTÓREJ ŻYJĘ”
Po raz pierwszy w swojej karierze twórca „Wszystko o mojej matce” sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta.
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama