Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Martwi wszystkich narodów, łączcie się. Kościół Nihilistów

Kiedy2021-01-29 godzina 18:00
Do kiedy2021-03-07
GdzieGaleria + Rondo Sztuki / online
Martwi wszystkich narodów, łączcie się. Kościół Nihilistów

MARTWI WSZYSTKICH NARODÓW, ŁĄCZCIE SIĘ!

Kościół Nihilistów: Justyna Andrzejewska-Baśnik, Paweł Baśnik, Jędrzej Sierpiński.

Kurator: Adrian Chorębała

29.01- 7.03.2021

Galeria + Rondo Sztuki

Sponsor wystawy: BPSC Sponsor Młodej Sztuki.

https://www.facebook.com/events/327107481939674

Śmierć nie jest końcem, a koniec świata ma w sobie mistyczną tajemnicę. Kościół Nihilistów z właściwym sobie poczuciem ironii i niedosłowności sprawdza co się stanie kiedy przestanie istnieć świat jaki znamy i znajdziemy się w  post-świecie. Ich post-apokaliptyczna wizja przenosi nas w miejsce gdzie spotyka się sacrum z profanum, nowoczesność z tradycją, popkultura ze starożytnymi wykopaliskami, a wszystko to się dzieje poza ziemskimi kategoriami, za to z przyziemnymi (dosłownie i przenośni) atrybutami.

 Jak pisał Umberto Eco: „Nawet jeśli świat jest zbiorem śmiertelnych bytów, nie znaczy to, że sam jest śmiertelny. To przenoszenie naszych doświadczeń na wszechświat jest błędem logicznym, który wciąż popełniamy. Wiele mówił o tym Kant: pojęcie świata, Boga czy wolności odnosimy do czegoś wykraczającego poza nasze zmysłowe doświadczenie, ale stosujemy do tych idei kategorie mającego sens w obrębie naszego zmysłowego doświadczenia. Nie można stosować do świata praw, jakie świat  narzuca rzeczom wchodzącym w jego skład.”

 

KOŚCIÓŁ NIHILISTÓW, czyli Justyna Baśnik Andrzejewska, Paweł Baśnik, Jędrzej Sierpiński): funkcjonujący jako dadaistyczna, parareligijna grupa artystyczna i nomadyczna galeria. Używając absurdu i ironii komentują dystopijny świat postapokaliptyczny, transhumanistyczne koncepcje, wieszcząc fatalistyczną wizję przyszłości gatunku ludzkiego.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2012 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama