Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Undine - pokaz przedpremierowy online

Kiedy2020-11-26 godzina 20:30
Za ile12zł/15zł
Gdziee-kinopodbaranami.pl
Undine - pokaz przedpremierowy online

Kino Pod Baranami zaprasza do swojej wirtualnej sali e-kinopodbaranami na specjalny, przedpremierowy pokaz nagrodzonego na MFF w Berlinie filmu Undine Christiana Petzolda. Ponadto, już od 20 listopada, na tej samej platformie, pojawi się kolekcja “Focus na Niemcy” oferująca wszystkim zainteresowanym niemiecką kinematografią długą listę intrygujących propozycji filmowych.

W ramach jednorazowego, przedpremierowego pokazu, na platformie e-kinopodbaranami.pl zagości Undine - najnowsze dzieło cenionego reżysera Christiana Petzolda (Barbara, Feniks, Tranzyt). Wyróżniony na MFF w Berlinie film, skupia się wokół pracującej na berlińskiej wyspie muzeów historyczki - jedynie na pozór prowadzącej zwykłe, monotonne życie. W jej roli wystąpiła znakomita młoda niemiecka aktorka Paula Beer, znana polskim widzom m.in. z filmów Obrazy bez autora, Frantz i Wilcze echa.

Do pokazu dołączyć mogą również studenci, oglądający filmy w ramach wirtualnego Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Projekcję dla studentów poprzedzi prelekcja, a po pokazie odbędzie się dyskusyjne spotkanie online.

Ponadto, już od 20 listopada na platformie e-kinopodbaranami.pl zagości kolekcja filmowa Focus na Niemcy, prezentująca kino niemieckie w najlepszym wydaniu: wyróżnione prestiżowymi nagrodami, różnorodne gatunkowo i tematycznie, nie uciekające przed trudnymi tematami.

Listę nagrodzonych tytułów dostępnych w ramach kolekcji otwiera pulsujący wściekłością Błąd systemu, w którym dziewięcioletnia Benni buntuje się przeciwko odczłowieczonym, biurokratycznym procedurom. Nominowane do Oscara Obrazy bez autora to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o losach rozdartego artysty, obejmująca wszystkie najważniejsze wydarzenia XX-wiecznej historii Niemiec. Uhonorowane Złotym Globem W ułamku sekundy to film polityczny najwyższej próby, spoglądający na walącą się w gruzy Europę, wstrząsaną konfliktami i terroryzmem.

Do czasów II wojny światowej cofa się Tranzyt – niemiecko-francuska koprodukcja, porównująca losy ówczesnych uchodźców ze współczesnym kryzysem migracyjnym. Wiele wspólnego z wojennym koszmarem ma także Labirynt kłamstw – rozgrywający się w latach 50. dramat sądowy, w którym młody i niepokorny prokurator bada sprawę byłego strażnika z Auschwitz, uczącego w lokalnej szkole.

Uciekać od trudów rzeczywistości próbuje ekscentryczny Toni Erdmann, którego ekscesy oszałamiają umęczoną korporacyjnym drylem córkę. Grająca ją Sandra Hüller pojawia się także w filmie Walc w alejkach, przedstawiającym surrealistyczne perypetie pracowników wielkiego supermarketu.

 

BILETY: 

15 zł

Zniżka dla studentów na film Undine: 12 zł

Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik online.

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama