Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Córki ognia

Kiedy2020-04-09
Gdzie
Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Córki ognia

9 kwietnia Kino Pod Baranami zaprasza studentów z całej Polski do udziału w kolejnej zdalnej odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W tygodniu tematem spotkania będzie argentyński, feministyczny film drogi "Córki Ognia". Wstęp do filmu oraz dyskusja po domowym seansie odbędą się za pośrednictwem platformy internetowej.

Kino to przede wszystkim miejsce spotkań, wokół którego skupia się społeczność wielbicieli X muzy, pragnących przeżywać emocje wspólnie z innymi. To przestrzeń dyskusji, zachęcającej do przemyśleń i refleksji oraz poznania bliżej innych miłośników filmu.

Mimo bezprecedensowych warunków, Kino Pod Baranami nie zawiesza swojej misji i organizuje serię internetowych spotkań filmowych, którym towarzyszą wirtualne prelekcje oraz dyskusje.

W czwartek, 9 kwietnia studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na kolejną wirtualną odsłonę swoich spotkań. Na domowych ekranach pojawi się wybrany w drodze głosowania argentyński filmu drogi CÓRKI OGNIA, w którym reżyserka Albertina Carri krytykuje patriarchalną naturę kina i „męskie spojrzenie”; radykalnie i z pełną determinacją burzy konstrukty związane z pięknem, seksualnością i filmowymi przedstawieniami kobiet.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Profil Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na Facebooku (tam więcej

informacji):

facebook.com/StudenckiNocnyKlubFilmowy

O FILMIE:

CÓRKI OGNIA | LAS HIJAS DEL FUEGO

reż. Albertina Carri, Argentyna 2018, 116'

Dwie kochanki spotykają się po długim czasie rozłąki. Jedna z nich pragnie nakręcić film pornograficzny, druga chce odwiedzić swoją rodzinę. Podczas podróży przez Patagonię do pary dołączają inne kobiety.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama