Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Agrypina - opera w Multikinie

Kiedy2020-02-29 godzina 18:55
Gdzielista kin na: www.multikino.pl
Agrypina - opera w Multikinie

Transmisję jednej z najbardziej znanych oper Georga Friedricha Händla będzie można zobaczyć w wybranych kinach sieci Multikino już w sobotę, 29 lutego o godz. 18:55. W roli tytułowej fenomenalna Joyce DiDonato.

W „Agrypinie” jest wszystko to, co tradycyjny gatunek operowy kocha – skomplikowane manewry miłosne, gry polityczne, starożytny Rzym w tle. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona, posłużyła Händlowi jako kolejny z historycznych tematów, doskonale dający się zilustrować olśniewającą muzyką i wirtuozowskimi ariami. Podczas weneckiej premiery tego dzieła publiczność była tak zachwycona, że wykrzykiwała pod adresem kompozytora: „Niech żyje kochany Saksończyk!”.
Spektakl w Nowym Jorku wyreżyseruje Sir David McVicar (ostatnio dla Met przygotował „Toscę” i „Adrianę Lecouvreur”) – można się zatem spodziewać pięknej, klasycznej inscenizacji. W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: wspomniana już Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

Na transmisję „Agrypiny” zapraszamy już 29 lutego o godz. 18:55 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta), Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy, Multikino Targówek), Włocławku i Zabrzu.

Bilety do nabycia w kasach kin i na www.multikino.pl

Georg Friedrich Händel
Agrippina
Agrypina
29.02.2020 | sobota | 18:55 [CET] PRAPREMIERA MET
dyrygent: Harry Bicket
reżyseria: Sir David McVicar
scenografia i kostiumy: John Macfarlane
światło: Paule Constable
choreografia: Andrew George
w rolach głównych: Brenda Rae jako Poppea, Joyce DiDonato jako Agrypina, Kate Lindsey jako Neron, Iestyn Davies jako Otton, Duncan Rock jako Pallas, Matthew Rose jako Klaudiusz

Czas trwania: ok. 280 minut.BLOK PROMOWANY
Liście manuka - czysta skóra Przetestuj kosmetyki Ziaja stworzone dla skóry tłustej i mieszanej.
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama