Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

THE 3 TENORS & SOPRANO - WŁOSKA GALA OPEROWA

Kiedy2020-11-27 godzina 18:00
Za ileMiejsce siedzące 120.00 PLN, Miejsce siedzące 100.00 PLN, Miejsce siedzące 75.00 PLN
GdzieKatedra Marii Magdaleny, ul. Szewska 10, WrocŁaw
THE 3 TENORS & SOPRANO - WŁOSKA GALA OPEROWA

 

THE 3 TENORS & SOPRANO - WIECZÓR Z WŁOSKIM AKCENTEM

 

Koncert ten inspirowany jest sławnymi w latach 90-tych koncertami trzech najsławniejszych światowych tenorów: Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego. W naszym koncercie, do trójki utalentowanych włoskich tenorów dołączy charyzmatyczna sopranistka, stanowiąc ich znakomite dopełnienie.

 

Wspólnie z kwartetem Rzymskiej Opery Kameralnej*, trzej włoscy tenorzy i sopranistka przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią bowiem znane i uwielbiane przez publiczność arie operowe z takich oper jak ,,Tosca", ,,La Traviata, ,,Rigletto" i ,,Turandot". niepowtarzalne i ujmujące za serce pieśni neapolitańskie: ,,O sole mio", ,,Mamma", ,,Torna a surriento" i wreszcie pełne emocji melodie włoskiej muzyki filmowej. Nie zabraknie również wykonania ,,Czterech pór roku" wybitnego włoskiego kompozytora Antonio Vivaldiego.

Wieczór z włoskim akcentem na długo pozostawi ciepło w sercach słuchaczy!

 

Obsada: Emilia Diakopoulou, Emanuele Servidio, Alessandro Dimasi, Massimiliano Drapello,

Czas trwania: 80 min

 

* Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona). W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku.

A repertuar jest niezwykle interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi pozycjami repertuaru Rzymskiej Opery Kameralnej w 2020 r. a więc fragmentami oper Tosca, La Traviata oraz Carmen, koncertami The 3 Tenors & Soprano - Broadway Musicals, The 3 Tenors & Soprano - Italian Pop Opera, koncertem wiedeńskim oraz widowiskiem muzycznym Pop Opera, gdzie na jednej scenie spotkają się włoscy soliści operowi oraz artyści pop.

Wieczory spędzone na kameralnych koncertach Rzymskiej Opery Kameralnej widzowie zaliczają do tych niezapomnianych, pełnych uśmiechu, emocji i wzruszeń.

PROGRAM

? Tomaso Albinoni ,,Adagio"

? Pieśń neapolitańska "Torna a Surriento"

? Giuseppe Verdi "La donna e mobile" z opery Rigoletto

? Antonio Vivaldi "Cztery pory roku - Wiosna"

? Ruggero Leoncavallo "Mattinata"

? Giacomo Puccini "E lucevan le stelle" z opery Tosca

? Giuseppe Verdi "Libiamo ne' lieti calici" z opery La Traviata

? Giacomo Puccini "Vissi d'arte" z opery Tosca

? Giacomo Donizetti "Una furtiva lagrima" z opery Napój miłosny

? Giacomo Puccini "Nessun dorma" z opery Turandot

? Pietro Mascagni "Intermezzo" z opery Cavalleria Rusticana

? Giacomo Puccini "O mio babbino caro"

? Pieśń neapolitańska ,,Mamma"

? Antonio Vivaldi "Cztery pory roku - Lato"

? Ruggero Leoncavallo "Vesti la giubba" z opery Pajace

? Pieśń neapolitańska ,,O sole mio"

Czas trwania: 80 min

 

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama