Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przegląd "Nie tylko Nowa Fala. Nowe kino greckie"

Kiedy2014-11-26
Do kiedy2014-11-30
GdzieKino Kosmos
 Przegląd "Nie tylko Nowa Fala. Nowe kino greckie"

Od 26 listopada w kinie Kosmos przegląd „Nie tylko Nowa Fala. Nowe kino greckie". Przez pięć dni, do 30 listopada na widzów czeka różnorodne kino z południowych krańców Europy: od artystycznego kina o zacięciu społecznym po obrazy mainstreamowe. W programie znalazło się  pięć filmów fabularnych, dwa dokumentalne i zestaw krótkometrażówek.

W ramach przeglądu "Nie tylko Nowa Fala – Nowe kino greckie" zobaczymy cztery fabuły - od wpisujących się w nurt Nowej Fali „W domu”, nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Berlinie, oraz docenionego w San Sebastian filmu „I sprawiedliwość nie dla wszystkich”, który mogliśmy zobaczyć na polskich ekranach; poprzez dramat biograficzny „El Greco” - opowiadający o życiu jednego z najwybitniejszych malarzy, przedstawicieli manieryzmu; po nigdy w Polsce nie wyświetlaną, nagrodzoną na festiwalu w Tesalonikach i Aleksandrii, komedię - „Chór Charitona”.
Ponadto w programie znajdą się trzy dokumenty, a wśród nich obraz kraju w kryzysie widziany oczami emigrantów: „Greece, I’m Facing Taxing Times” czy „Hardships&Beauties” przedstawiający historię właściciela jednej z największych farm w południowo-zachodniej Grecji, który w czasie kryzysu decyduje się opuścić swój dobytek, by udać się w podróż w głąb kraju, poszukując lepszego życia oraz wpisujący się w schemat kina drogi, realizowany na przestrzeni całego roku, kontemplacyjny „The Grocer”.
 Partnerem projektu jest wydawnictwo „Greckie klimaty”, dzięki któremu na widzów we wszystkich miastach będą czekały książkowe niespodzianki.

Przegląd "Nie tylko Nowa Fala. Nowe kino greckie"
26-30 listopada 2014 r.
Kino Kosmos, KatowiceChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama