Literatura
Spotkanie z Tomaszem Kowalskim

Spotkanie z Tomaszem Kowalskim

  • 2018-02-15, , godzina 18:00
  • Empik Silesia, Katowice

Opis

Tomasz Kowalski z okazji premiery swojej najnowszej książki „Nie pozwolisz żyć czarownicy” (Wydawnictwo Mg) spotka się z czytelnikami w Katowickim salonie Empik Silesia. Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godzinie 18:00.

Najnowsza książka Tomasza Kowalskiego „Nie pozwolisz żyć czarownicy” (Wydawnictwo Mg) to opowieść o wydarzeniach, które miały miejsce we wisi Doruchów, gdzie w  1775 roku tamtejszy dziedzic pojmał czternaście kobiet, które skazane były za czary. Poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety. Tomasz Kowalski, opierając się o szczątkowe informacje związane z tym zdarzeniem, postanowił napisać powieść, która przybliży czytelnikom ten zagadkowy epizod naszej historii. Nie jest to praca naukowa, ale ciekawa opowieść o drzemiących w ludziach lękach przed siłami nieczystymi, czarami i zabobonami.
Tomasz Kowalski. Urodzony w 1970 roku w Katowicach. Z wykształcenia prawnik. Autor powieści: „Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć „ oraz „Mędrzec kaźni”. Miłośnik makabry, czarnego humoru i turpizmu. Jego twórczość, to często oswajanie śmierci przez uśmiech. Nie unika przy tym tematów poważnych, fundamentalnych, jak sumienie, grzech, kara, miłosierdzie, wiara czy miłość. Kocha życie w miastach. Ich gwar, tętno, pośpiech, architektura, a nade wszystko, mieszkający w nich ludzie, to najczęstszy bohaterowie opisywanych przez niego  jego historii.

Mapa

Ostatnio dodane
Mateusz Borek i Cezary Kowalsk
Mateusz Borek i Cezary Kowalski promują książkę "Krótka piłka" [FOTO]

Dzięki tej książce poznamy kulisy polskiego futbolu okiem reporterów, którzy od lat znajdują się blisko wydarzeń.

Nagroda Bookera 2018 dla Olgi Tokarczuk

Pisarka została uhonorowana za książkę "Bieguni".

Kupony i kody rabatowe