Literatura
Paulina Łopatniuk w Empiku Silesia

Paulina Łopatniuk w Empiku Silesia

  • 2019-07-13, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Silesia, Chorzowska 107, Katowice

Opis

Autorka książki „Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?”, Paulina Łopatniuk spotka się z czytelnikami w katowickim salonie Empik Silesia.

Czy gdzieś w twoim ciele mogą kryć się pozostałości twojego brata bliźniaka? Dlaczego londyńscy kominiarze zaskakująco często cierpieli na raka moszny? I czy to możliwe, żeby guz podwoił się w ciągu zaledwie doby? Szokujące, obrzydliwe, zabawne, fascynujące… Nowotwory i inne choroby kryją wiele tajemnic. Paulina Łopatniuk opisuje i wyjaśnia wiele z nich w książce pt. „Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?” (Wydawnictwo Poznańskie).

Autorka jest lekarką, patomorfolożką i twórczynią bloga „Patolodzy na klatce”, za którego otrzymała główną nagrodę w kategorii Media, w XIII edycji konkursu Popularyzator Nauki. W książce przeprowadza każdego Czytelnika przez jego świat wewnętrzny, zaczynając od różowo-fioletowych maziajów na szkiełku pod mikroskopem, a kończąc na stole sekcyjnym w prosektorium.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Tinder jajko
AI swata lepiej niż człowiek? "Tinder jajko" da nam odpowiedź

Michał Toczyński napisał powieść science fiction o bardzo niedalekiej przyszłości.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.