zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Targi PulsHR_Day w Katowicach

czwartek, 23-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


15 listopada 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się szeroko zakrojone targi pracy – PulsHR_Day. Pojawili się na nich polscy i zagraniczni pracodawcy oraz tysiące odwiedzających.

Targi PulsHR_Day w Katowicach

Masa odwiedzających

Na targach pracy w Katowicach (https://www.gowork.pl/praca/katowice;l) pojawiło się bardzo dużo osób młodych, które poszukują pracy. Byli to w głównej mierze studenci oraz absolwenci szkół średnich i wyższych. Mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w Katowicach i w okolicach, dopytać o warunki zatrudnienia i oczekiwania poszczególnych pracodawców, a także skorzystać z doradztwa zawodowego i posłuchać motywujących historii sukcesu.

Poszukiwania pracowników

Górny Śląsk może poszczycić się niskim poziomem bezrobocia, dlatego pracodawcy miewają nie lada kłopoty ze skutecznym zrekrutowaniem nowych pracowników. Wiele firm skorzystało z targów PulsHR_Day w Katowicach po to, aby pozyskać choć jednego specjalistę czy podwładnego na wolne stanowiska pracy.

Wśród wystawców znalazła się firma Capgemini, która prowadzi rekrutację do pracy. Najważniejsze, aby dobrze znały język obcy – angielski, niemiecki lub francuski. Dla pracodawcy mniejsze znaczenie ma wykształcenie kierunkowe, ponieważ deklaruje, że może we własnym zakresie nauczyć pracowników wszystkiego, co ważne w pracy zawodowej w zakładach Capgemini. Oferty pracy w tej firmie obejmują takie działy, jak wsparcie IT, dział HR i księgowość. Poszukiwani są kierowcy, magazynierzy, spedytorzy i logistycy, a także programiści.

Z kolei firma Jungheinrich Polska przygotowała trzy oferty pracy w Katowicach, adresowane do asystenta sprzedaży, technika serwisu oraz doradcy handlowego. Przedstawiciele firmy mówili, że nie tak łatwo znaleźć dobrego pracownika, a już zwłaszcza handlowca (https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st).

Konferencja – największe wyzwania branży HR

Podczas targów PulsHR_Day w Katowicach odbyła się konferencja poświęcona największym wyzwaniom, jakie stoją przed branżą HR. W jej trakcie wypowiadali się przedstawiciele pracodawców, którzy podkreślali, że obecnie poważną barierą w rozwoju polskich firm i ich ekspansji na rynki zagraniczne jest brak wykwalifikowanych ludzi. Śmiało można już w Polsce mówić o istnieniu rynku pracownika, który może dyktować swoje warunki zatrudnienia. Z taką sytuacją mamy do czynienia głównie w największych miastach, takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Warszawa czy Gdańsk. Być może sposobem na załatanie istniejącej luki na rynku pracy jest rekrutowanie pracowników wśród obcokrajowców.

Artykuł Zewnętrzny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama