zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Gdzie może pracować technik usług kosmetycznych?

czwartek, 29-06-2017 (00:00:00) | komentarze (1)


Salon kosmetyczny jest podstawowym miejscem pracy dla technika usług kosmetycznych. Na czym polega taka profesja i jakie trzeba mieć predyspozycje, aby móc ją uprawiać?


Kompetencje kosmetyczki

Technik usług kosmetycznych (http://policealna.gowork.pl/katowice/kosmetologia) po ukończonej szkole i zdaniu egzaminu państwowego posiada umiejętności i szeroką wiedzę dotyczącą pielęgnacji i dbania o urodę całego ciała. Podejmuje się on diagnozowania problemów kosmetycznych pacjentów, rozpoznaje typ cery i jej indywidualne potrzeby. Wykonuje odpowiednie zabiegi profilaktyczne i lecznicze na twarz i całe ciało. Jest też specjalistą w dziedzinie stylizacji i wizażu. Może oferować manikiur i pedikiur czy artystyczne malowanie paznokci.

Słowem, w kręgu zainteresowań zawodowych technika usług kosmetycznych leży dbanie o urodę swoich klientów. Zanim jednak podejmie on pracę, powinien zdobyć wiedzę z zakresu zabiegów kosmetologicznych.

Szkoła obowiązkowa

Tytuł technika usług kosmetycznych można uzyskać po szkole średniej, kształcąc się w szkole policealnej, np. w Katowicach. Nauka na takim kierunku trwa 4 semestry, podczas których uczniowie poznają podstawy kosmetologii, ale nie tylko. Bardzo ważne są zajęcia praktyczne, na których można nauczyć się, jak robić maseczki na twarz, przeprowadzać specjalistyczne zabiegi i masaże twarzy, szyi czy dekoltu. Technik usług kosmetycznych uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i ujędrniających różne części ciała, farbowania brwi i rzęs czy korygowania kształtu brwi.

Po ukończonej edukacji uzyskuje się dyplom i można rozglądać się za pracą. Należy także zdać egzaminy potwierdzające kwalifikacje: K1, do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy (egzamin ma miejsce pod koniec II semestru kształcenia) i K2, do wykonywania zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (po IV semestrze).

W Katowicach nie brakuje salonów i gabinetów, które chętnie zatrudnią kosmetyczkę z gruntowną wiedzą kosmetologiczną. Taka osoba może także podjąć pracę w ośrodkach SPA &wellness.

Technik usług kosmetycznych może też założyć własny salon w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, a z czasem przekształcić go na przedsiębiorstwo, w którym sam będzie zatrudniał nowych pracowników. To wiązać się będzie jednak z podjęciem ryzyka zainwestowania niemałych środków finansowych.

Artykuł Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • technik usług kosmetycznych [0]

    W Salonach kosmetycznych ;) Sama jestem po szkole policealnej ŻAK i bez problemu dostałam pracę w zawodzie, bo zdanym egzaminie. Sporo się nauczyłam :)

    Kaya, 2019-04-10, 15:08:46

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama