Rusza rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym

2015-06-02 14:02:03 | Katowice

Wraz z początkiem czerwca z rekrutacją startuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Od 1 czerwca kandydaci na studia mogą rejestrować się za pomocą Internetowego Systemu Rekrutacyjnego (ISR). Uczelnia przygotowała dla nich sporo nowości.

Wraz z nowym rokiem akademickim 2015/2016 pierwsi studenci rozpoczną studia na nowym Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji, który Uniwersytet Ekonomiczny otworzył w Rybniku. Przygotowano dla nich nowy kierunek o profilu praktycznym – finanse i rachunkowość. Na kierunku oferowane są dwie nowe unikalne specjalności: rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD).

Z kolei na Wydziale Informatyki i Komunikacji uczelnia prowadzi badania naukowe i kształci obecnie na trzech kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka i ekonometria oraz informatyka.

Swoją ofertę, wraz z nowym rokiem akademickim, Ekonomiczny rozszerza o II stopień studiów na kierunku informatyka. Studia te, podobnie jak studia I stopnia, mają charakter praktyczny, co oznacza m.in. obowiązkową trzymiesięczną praktykę oraz zaangażowanie praktyków z wiodących firm do prowadzenia zajęć.

Nowe specjalności uruchamia także Wydział Finansów i Ubezpieczeń. Do pozostałych, dostępnych na kierunku finanse i rachunkowość, uczelnia dodaje specjalności: controlling, menedżera bankowego i specjalistę bankowego.

Uczelnia w tegorocznej rekrutacji na studia I i II stopnia oferuje łącznie 18 kierunków: analitykę gospodarczą, dziennikarstwo i komunikację społeczną (o profilu praktycznym), ekonomię, finanse menedżerskie, finanse i rachunkowość, finanse i rachunkowość (o profilu praktycznym na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku), finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia, gospodarkę przestrzenną, gospodarkę turystyczną, gospodarkę i zarządzanie publiczne, informatykę, informatykę i ekonometrię, international business (studia w j. angielskim, płatne), logistykę (licencjacką), logistykę (inżynierską), międzynarodowe stosunki gospodarcze, przedsiębiorczość i finanse (o profilu praktycznym), zarządzanie. Z kolei w ofercie studiów podyplomowych uczelni na 65 kierunków 15 z nich to nowości.

Terminarz rekrutacji: http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/terminarz-rekrutacji.html
Przewodniki dla kandydatów na studia: http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/przewodniki-dla-kandydatow.html

ip

Fot. B. Grudzien

Słowa kluczowe: ue rekrutacja uniwersytet ekonomiczny katowice kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Prawo najpopularniejszym kierunkiem na UŚ Katowice

Zakończył się I nabór rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie w Uniwersytecie Śląskim.

Trwa rekrutacja na studia na UŚ Katowice

Na Uniwersytecie Śląskim cały czas są miejsca na bezpłatnych studiach dziennych pierwszego stopnia, drugim naborem objętych zostało 35 kierunków, również tych obleganych.

Które kierunki najbardziej oblegane na Śląsku? Katowice

Reżyseria w UŚ, Logistyka inżynierska na UE oraz Architektura i Urbanistyka na PŚ - to kierunki z największą liczbą chętnych na miejsce na uczelniach woj. śląskiego.

Medycyna, filologie, finanse wciąż popularne

Część uczelni odczuła mniejsze zainteresowanie swoją ofertą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

"Kosmetolog - specjalista od stóp do głów" - webinarium Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [Wrzesień 2020]

Dowiedz się wszystkiego o umiejętnościach i kwalifikacjach w tym zawodzie!

Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem studiów

Te trzy proste pytania pomogą Ci w wyborze życiowej ścieżki.

Poprawka z matematyki z Akademią Morską w Szczecinie - bezpłatne kursy "Pitagoras"

Przygotuj się na egzamin poprawkowy razem z wykładowcami AM w Szczecinie!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane