zmień miasto

Rusza rekrutacja na Uniwersytecie Ekonomicznym

Wraz z początkiem czerwca z rekrutacją startuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Od 1 czerwca kandydaci na studia mogą rejestrować się za pomocą Internetowego Systemu Rekrutacyjnego (ISR). Uczelnia przygotowała dla nich sporo nowości.

Wraz z nowym rokiem akademickim 2015/2016 pierwsi studenci rozpoczną studia na nowym Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji, który Uniwersytet Ekonomiczny otworzył w Rybniku. Przygotowano dla nich nowy kierunek o profilu praktycznym – finanse i rachunkowość. Na kierunku oferowane są dwie nowe unikalne specjalności: rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD).

Z kolei na Wydziale Informatyki i Komunikacji uczelnia prowadzi badania naukowe i kształci obecnie na trzech kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka i ekonometria oraz informatyka.

Swoją ofertę, wraz z nowym rokiem akademickim, Ekonomiczny rozszerza o II stopień studiów na kierunku informatyka. Studia te, podobnie jak studia I stopnia, mają charakter praktyczny, co oznacza m.in. obowiązkową trzymiesięczną praktykę oraz zaangażowanie praktyków z wiodących firm do prowadzenia zajęć.

Nowe specjalności uruchamia także Wydział Finansów i Ubezpieczeń. Do pozostałych, dostępnych na kierunku finanse i rachunkowość, uczelnia dodaje specjalności: controlling, menedżera bankowego i specjalistę bankowego.

Uczelnia w tegorocznej rekrutacji na studia I i II stopnia oferuje łącznie 18 kierunków: analitykę gospodarczą, dziennikarstwo i komunikację społeczną (o profilu praktycznym), ekonomię, finanse menedżerskie, finanse i rachunkowość, finanse i rachunkowość (o profilu praktycznym na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku), finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia, gospodarkę przestrzenną, gospodarkę turystyczną, gospodarkę i zarządzanie publiczne, informatykę, informatykę i ekonometrię, international business (studia w j. angielskim, płatne), logistykę (licencjacką), logistykę (inżynierską), międzynarodowe stosunki gospodarcze, przedsiębiorczość i finanse (o profilu praktycznym), zarządzanie. Z kolei w ofercie studiów podyplomowych uczelni na 65 kierunków 15 z nich to nowości.

Terminarz rekrutacji: http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/terminarz-rekrutacji.html
Przewodniki dla kandydatów na studia: http://www.ue.katowice.pl/kandydaci/przewodniki-dla-kandydatow.html

ip

Fot. B. Grudzien

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Medycyna, filologie, finanse wciąż popularne

Część uczelni odczuła mniejsze zainteresowanie swoją ofertą.

UŚ kończy rekrutację w ... parku! Katowice

Tegoroczna rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim dobiega końca.

Dodatkowa rekrutacja na UWr

Zapraszamy do zapoznania się z listą kierunków, na które prowadzona jest dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim.

Najwięcej chętnych na prawo, ekonomię i psychologię

Polskie uczelnie podsumowały pierwszą turę rekrutacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2020 - terminy dodatkowe egzaminów

Twój egzamin został przerwany? Nie udało Ci się pojawić na maturze przez kwarantannę? Czeka Cię termin dodatkowy.

Dzień otwarty online w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [czerwiec 2020]

Świetna okazja na poznanie Uczelni i wybranie odpowiedniego kierunku studiów!

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Matura ustna 2020 - czy się odbędzie?

Informacje na temat egzaminów ustnych na maturze w 2020 r.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama