Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Autorski i oryginalny program edukacyjny SZKOŁA TEATRU adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Miejscem spotkania jest Mała Scena Teatru Rozrywki. Tak pomyślana lokalizacja zajęć pozwala młodzieży na żywy kontakt z materią teatru i na wykorzystanie do celów edukacyjnych nowoczesnego i w pełni profesjonalnego wyposażenia technicznego jakim teatr dysponuje.

Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowywany został przez teoretyków i praktyków teatru, przy współpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zarejestrowaliśmy, specjalnie dla naszych potrzeb, wypowiedzi wybitnych i ciekawych twórców teatru m. in. Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna, Tadeusza Bradeckiego, Michała Zadary, Łukasza Czuja, Magdaleny Piekorz, Michała Znanieckiego.

Do Lekcji 3 włączyliśmy materiały filmowe pokazujące reżyserów podczas prób. Dzięki uprzejmości krakowskiej Cricoteki, która udostępniła nam materiały archiwalne, możemy również zobaczyć przy pracy Tadeusza Kantora.

W ramach pierwszego cyklu poświęconemu sztuce reżyserii realizujemy cztery LEKCJE. Z perspektywy reżysera przyjrzymy się złożonym relacjom łączącym współtwórców teatralnego widowiska  i poszczególnym jego elementom. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie różnych form prezentacji: pokazów, projekcji, fragmentów spektakli, oraz poglądów, opinii, teorii i praktyk teatralnych pragniemy młodym widzom prezentować bogactwo form współczesnego teatru.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Szkoła Teatru.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Szkoła Teatru (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Szkoła Teatru (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Szkoła Teatru (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Szkoła Teatru (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Szkoła Teatru (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]
Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]

"Dajcie mi tenora!" to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. Zobacz zdjęcia ze spektaklu, szykowanego przez warszawski Teatr Capitol.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja