Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Po raz szesnasty zapraszamy Państwa na letnie spotkania z dobrym teatrem. W tym roku proponujemy trzy, bardzo współczesne tytuły z repertuaru stołecznego Teatru Studio im. S. I. Witkiewicza, oraz – niejako na deser – "klasyczną perełkę" z warszawskiego Och-Teatru. Gwarantujemy spora dawkę śmiechu, dramatyczne emocje, doskonale zbudowane fabuły oraz radość z obcowania z aktorstwem najwyższej klasy.
A oto szczegóły:
 
28 lipca 2014 godz. 19.00
Tracy Letts
SIERPIEŃ
 
Sierpień Tracy’ego Lettsa to utwór, który krytycy uznali za największe osiągnięcie w dramaturgii amerykańskiej początku XXI wieku. Opinię tę potwierdziła przyznana autorowi w 2008 roku Nagroda Pulitzera – najpoważniejsze wyróżnienie literackie w USA. Sztuka cieszyła się niebywałym powodzeniem u publiczności – na Broadwayu grana była bez przerwy przez trzy lata, a do kasy biletowej ustawiały się długie kolejki; stała się również teatralnym przebojem na wielu scenach europejskich. Co jest przyczyną tak wielkiego, międzynarodowego sukcesu Sierpnia? Najkrócej mówiąc: temat i forma. Tracy Letts, dramatopisarz, ale i aktor, z zawodowym wyczuciem praw sceny, buduje przejmującą historię trzypokoleniowej, oddalonej od siebie rodziny, którą do spotkania i konfrontacji postaw zmusza samobójcza śmierć ojca. Przy pomocy wartkich dialogów autor tworzy soczyste postaci ludzi zagubionych i nieszczęśliwych, którzy nie potrafią zapomnieć o dawno doznanych cierpieniach i wciąż wzajemnie się ranią.
 
AUTOR: Tracy Letts, MUZYKA: Guy Pearson, REŻYSERIA: Grzegorz Bral, SCENOGRAFIA: Paulina Czernek, KOSTIUMY: Anna Puchalska, REŻYSERIA ŚWIATŁA: Prot Jarnuszkiewicz, PROJEKCJE: Łukasz Mróz
 
WYSTĘPUJĄ: Ewa Błaszczyk, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Góral, Edyta Jungowska, Monika Obara, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Trzepiecińska, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Franieczek, Jacek Różański, Jerzy Trela [udział specjalny w projekcjach], Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Zieliński
 
CZAS TRWANIA: 180 MINUT z 1 przerwą
 
29 lipca 2014 godz. 19.00
David Mamet
OLEANNA
 
Carol jest studentką Johna. Pewnego dnia skarży się profesorowi na trudności w zrozumieniu jego wykładów. Poza tym ma problemy z przyswojeniem materiału sugerowanego przez Johna. Zwłaszcza książki, którą sam napisał. Profesor, widząc frustrację studentki, postanawia jej pomóc: chce jej dać najwyższą ocenę i proponuje, aby przez następne kilka miesięcy przychodziła do jego gabinetu na specjalne korepetycje... Tak rozpoczyna się dramat podejrzeń, niedopowiedzeń, domysłów. Finał OLEANNY nie pozostawi nikogo obojętnym. Akademicki kampus staje się polem bitwy w walce o prawdę i sprawiedliwość. Studentka i profesor będą bronić swoich racji do samego końca. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięzcą, a kto pokonanym? Mamet z właściwą sobie wirtuozerią pokazuje, jak groźne mogą być konsekwencje zwykłego "nieporozumienia".
 
AUTOR: David Mamet, PRZEKŁAD: Marek Kędzierski, REŻYSERIA: Krzysztof Stelmaszyk, SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agnieszka Zawadowska, MUZYKA I TEKST PIOSENKI: Ygor Przebindowski, REŻYSERIA ŚWIATŁA: Piotr Pawlik, PROJEKCJE: Antonina Benedek, WYKONANIE PIOSENKI: Marcin Januszkiewicz
 
WYSTĘPUJĄ: Natalia Rybicka, Krzysztof Stelmaszyk
 
CZAS TRWANIA: 75 MINUT bez przerwy
 
30 lipca 2014 godz. 19.00
Dorota Masłowska
DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU
 
"Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku to krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną frenetyczną podróż życia po Polsce, pełną śmiesznych przygód, które stopniowo przestają być tak aż śmieszne, a wręcz przeciwnie, całkowicie nieśmieszne, a wręcz straszne. Widz musi się liczyć z tym, że jest to sztuka nie aż tak wesoła, jak może się wydawać, jej bohaterowie nie reprezentują pozytywnych postaw społecznych i psychologicznych, a ta podróż wcale nie musi okazać się podróżą życia, a wręcz przeciwnie." Dorota Masłowska
 
Spektakl otrzymał Nagrodę Główną na 8. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych 2013. Jest również Finalistą 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014. Otrzymał Grand Prix 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych 2014.
 
AUTOR: Dorota Masłowska, REŻYSERIA: Agnieszka Glińska, SCENOGRAFIA: Magdalena Maciejewska, KOSTIUMY: Agnieszka Zawadowska, MUZYKA: Jan Duszyński
 
WYSTĘPUJĄ: Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Marcin Januszkiewicz, Modest Ruciński
 
CZAS TRWANIA: 85 MINUT bez przerwy
 
31 lipca 2014 godz. 17.30 i 20.30
Aleksander Fredro
ZEMSTA
 
Rolą Rejenta w ZEMŚCIE 40-lecie pracy artystycznej świętuje Wiktor Zborowski!
 
Ileż to już razy śmialiśmy się z fanfaronad Papkina i zaciekłego sporu o mur graniczny? Ile wspaniałych i legendarnych kreacji aktorskich zyskaliśmy dzięki ZEMŚCIE? To arcydzieło polskiej literatury to jednak nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego – ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i (o dziwo!) wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki. Utwór, którego ostrze zaczyna nam doskwierać, gdy mija już śmiech. ZEMSTA w inscenizacji Och-Teatru, to próba dokonania współczesnej interpretacji tej romantycznej komedii, opowiadająca o konflikcie między Cześnikiem a Rejentem, ale jednocześnie wykpiwająca nas samych i czasy, w których żyjemy. Spektakl w absolutnie brawurowej obsadzie, w reżyserii znanego z ironii specjalisty od Gombrowicza, Waldemara Śmigasiewicza, wystawiany z okazji obchodów roku Aleksandra Fredry.
 
REŻYSERIA: Waldemar Śmigasiewicz, SCENOGRAFIA: Maciej Preyer, ŚWIATŁO: Waldemar Śmigasiewicz, Maciej Preyer, RUCH SCENICZNY: Emil Wesołowski, OPRACOWANIE MUZYCZNE: Waldemar Śmigasiewicz, Michał Cacko
 
OBSADA:
Cześnik, Maciej Raptusiewicz – Cezary Żak
Rejent Milczek – Wiktor Zborowski
Józef Papkin – Artur Barciś
Klara Raptusiewiczówna – Zofia Zborowska
Wacław Milczek – Michał Piela
Dyndalski – Wojciech Pokora
Podstolina, Hanna Czepiersińska – Viola Arlak
Michał Kafar i Maciej Miętus – Adam Serowaniec, Otar Saralidze
 
CZAS TRWANIA: 120 MINUT z jedną przerwą

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wakacyjny Przegląd Przedstawień.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wakacyjny Przegląd Przedstawień (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wakacyjny Przegląd Przedstawień (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Wakacyjny Przegląd Przedstawień (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wakacyjny Przegląd Przedstawień (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wakacyjny Przegląd Przedstawień (Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Cirque du Soleil powraca do Polski [WIDEO]

Podziwiaj ulubione akrobacje, zobacz nowe akrobatyczne akty.

Inteligenci spektakl
Agata Kulesza i Izabela Kuna w spektaklu "Inteligenci" w reżyserii Wojciecha Malajkata [FOTO]

SPEKTAKLOVE zaprasza na premierę! Zobaczcie zdjęcia z próby.

O nich się mówi