Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Szkoła Teatru

Szkoła Teatru

(Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice)

Szkoła Teatru
 

Opis spektaklu

Autorski i oryginalny program edukacyjny SZKOŁA TEATRU adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Miejscem spotkania jest Mała Scena Teatru Rozrywki. Tak pomyślana lokalizacja zajęć pozwala młodzieży na żywy kontakt z materią teatru i na wykorzystanie do celów edukacyjnych nowoczesnego i w pełni profesjonalnego wyposażenia technicznego jakim teatr dysponuje.

Program lekcji teatralnych SZKOŁY TEATRU opracowywany został przez teoretyków i praktyków teatru, przy współpracy z Centrum Sztuki Filmowej. Zarejestrowaliśmy, specjalnie dla naszych potrzeb, wypowiedzi wybitnych i ciekawych twórców teatru m. in. Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna, Tadeusza Bradeckiego, Michała Zadary, Łukasza Czuja, Magdaleny Piekorz, Michała Znanieckiego.

Do Lekcji 3 włączyliśmy materiały filmowe pokazujące reżyserów podczas prób. Dzięki uprzejmości krakowskiej Cricoteki, która udostępniła nam materiały archiwalne, możemy również zobaczyć przy pracy Tadeusza Kantora.

W ramach pierwszego cyklu poświęconemu sztuce reżyserii realizujemy cztery LEKCJE. Z perspektywy reżysera przyjrzymy się złożonym relacjom łączącym współtwórców teatralnego widowiska  i poszczególnym jego elementom. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży mają charakter otwarty, interaktywny. Poprzez zderzenie różnych form prezentacji: pokazów, projekcji, fragmentów spektakli, oraz poglądów, opinii, teorii i praktyk teatralnych pragniemy młodym widzom prezentować bogactwo form współczesnego teatru.
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama