Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Jesus Christ Superstar

Andrew Lloyd Webber. Tim Rice

Jesus Christ Superstar

(Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice)

Jesus Christ Superstar
Czas trwania: 120 min.
Autor sztuki: Andrew Lloyd Webber. Tim Rice
Premiera: 2000-04-28
Reżyseria: Marcel Kochańczyk
Scenografia: Elżbieta Terlikowska, Grzegorz Policiński
Obsada: Andrzej Kowalczyk (Poncjusz Piłat), Maria Meyer (Maria Magdalena), Marek Chudziński (Piotr), Marta Tadla (Annasz/Kapłan), Maciej Balcar (Jesus Chrystus), Janusz Radek (Judasz Iskariota), Jacenty Jędrusik (Król Herod), Zbigniew Mikolasz (Kajfasz Arcykapłan), Marian Florek (Dowódca straży-Kapłan II), Dominik Koralewski (Szymon Zelota)
 

Opis spektaklu

Oto ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Syn Boży naucza jeszcze, wiedząc jednak, że zbliża się czas odejścia. Jego uczniowie są przy nim, tak jak jest obok niego kochająca go Maria Magdalena. Judasz ma wątpliwości, czy Jezus nie bierze swoich marzeń za rzeczywistość. Pochylając się nad sakiewką ze srebrnikami, wciąż jeszcze się waha. Nie uniknie jednak przeznaczenia.

Jest jeszcze Piłat, który próbuje uratować Jezusa. Bezskutecznie. Wiadomo przecież, że Słowo musi stać się Ciałem...

JESUS CHRIST SUPERSTAR stał się czymś więcej, niż jeszcze jednym musicalem. Przedstawienie stworzone przez dwóch młodych, zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków, okazało się na przełomie lat 60. i 70. jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektaklem na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów. Rice i Webber zaproponowali hipisowską wersję Ewangelii — ilustrowaną muzyką rockową opowieść, w której Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Popularność JCHS — mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych — trwa do dzisiaj.
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • dziękuję , ze mogłam być na Waszym występie [0]Bardzo pięknie wystawiony musical, atmosfera, głosy i scenografia super. Dziękuję bardzo i polecam wszystkim, aby wybrali się i choć raz obejrzeli ten spektakl na żywo. Ja mam nadzieję wkrótce być ta...

    2014-03-08, 23:27:20
    Katarzyna z Krakowa
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama